,,Wydech ' silnika rakietowego, pytanie?

Czyli serca naszych niebolotów !
ixion
**
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

,,Wydech ' silnika rakietowego, pytanie?

Post autor: ixion »

Witam zamierzam rozbudowac swoje auto rc o kolejne kilka silnikow rakietowych, głuwny problem to miejsce na ich zamocowanie, wpadł mi do głowy pomysł. Umiejscowił bym silnik w miejscu gdzie na drodze gazów w odległosci 15 cm od dyszy znajdują sie, wachacz, amortyzator, wachacz górny, oska napedowa itd, naturalnie gdyby silnik odpalic, to popali mi, a nawet stopi plastikowe elemęty i tu mój pomysł, czy mozna by bylo odprowadzic ,,ukierunkować ' rurka odprowadzająca gazy była by lekko wygięta omineła by wachacz i wyprowadzała gazy za model. co o tym mysłicie czy to jest mozliwe?
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Witam



A możne wystarczy zastosować deflektor?

Rurka natomiast na 100% niekorzystnie wpłynie na strumień gazów wylotowych z silnika rakietowego.

Na Twoim miejscu spróbowałbym zastosować to pierwsze rozwiązanie, czyli kawałek blaszki odchylający strumień gazów (inaczej właśnie deflektor).
ODPOWIEDZ