Strona 1 z 1

,,Wydech ' silnika rakietowego, pytanie?

: czwartek, 12 mar 2009, 22:15
autor: ixion
Witam zamierzam rozbudowac swoje auto rc o kolejne kilka silnikow rakietowych, głuwny problem to miejsce na ich zamocowanie, wpadł mi do głowy pomysł. Umiejscowił bym silnik w miejscu gdzie na drodze gazów w odległosci 15 cm od dyszy znajdują sie, wachacz, amortyzator, wachacz górny, oska napedowa itd, naturalnie gdyby silnik odpalic, to popali mi, a nawet stopi plastikowe elemęty i tu mój pomysł, czy mozna by bylo odprowadzic ,,ukierunkować ' rurka odprowadzająca gazy była by lekko wygięta omineła by wachacz i wyprowadzała gazy za model. co o tym mysłicie czy to jest mozliwe?

: poniedziałek, 16 mar 2009, 09:25
autor: KSard
Witam



A możne wystarczy zastosować deflektor?

Rurka natomiast na 100% niekorzystnie wpłynie na strumień gazów wylotowych z silnika rakietowego.

Na Twoim miejscu spróbowałbym zastosować to pierwsze rozwiązanie, czyli kawałek blaszki odchylający strumień gazów (inaczej właśnie deflektor).