Jaką rakietę wybrać?
-
Gość
Jaką rakietę wybrać?
Witam. Jestem studentem informatyki. Co prawda mój kierunek niewiele ma wspólnego z modelarstwem rakietowym ale otrzymałem od swego promotora propozycję tematu pracy dyplomowej, który nie ukrywam ze mi się nawet spodobał. Mianowicie mam wystrzelić rakietę, na której będzie zainstalowana bezprzewodowa kamerka, która będzie przesyłała obraz w czasie rzeczywistym do laptopa. Za bardzo nie znam się na modelarstwie dlatego szukam pomocy na forum. Może ktoś wie jaki model rakiety by się nadawał, kamerka powinna być zainstalowana w głowicy, która się na jakiejś wysokości odczepia od reszty rakiety i opada na spadochronie przesyłając filmowany obraz do laptopa. Najlepiej jak rakieta by była wyposażona w dwa spadochrony ( na jednym by opadała głowica z kamerką a na drugim pozostała część rakiety). Czy jest może taki model dostępny na rynku? Czy może ktoś spotkał się już z taką rakietą? Druga sprawa to dobranie odpowiedniego sprzętu ( kamerki i odbiornika). Gdyby ktoś posiadał taką wiedzę i miałby chęć pomóc byłbym wdzięczny. Pozdrawiam 
- jaskiniowiec
- Administrator
- Posty: 2379
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
- KSard
- Supersonic PROFI
- Posty: 1499
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
Re: Jaką rakietę wybrać?
Witam
Masz fajnego promotora - mój nie miał tak fajnych pomysłów, ale pozdrawiam go (na wszelki wypadek, gdyby czytał to Forum)
Powiedz mi, gdzie tutaj jest "sprawa dla informatyka" - bo nie bardzo widzę ?
Ale chętni pomożemy, bo lubimy takie tematy.
Z jakiego rejonu Polski pochodzisz i jak Twoja uczelnia się zowie?
Masz fajnego promotora - mój nie miał tak fajnych pomysłów, ale pozdrawiam go (na wszelki wypadek, gdyby czytał to Forum)
Powiedz mi, gdzie tutaj jest "sprawa dla informatyka" - bo nie bardzo widzę ?
Ale chętni pomożemy, bo lubimy takie tematy.
Z jakiego rejonu Polski pochodzisz i jak Twoja uczelnia się zowie?
- andżej
- Supersonic PROFI
- Posty: 444
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Rumia
- Kontakt:
To się świetnie składa bo pokrewny temat realizują dla nas studenci PG w ramach projektu grupowego. Jak chcesz dam Ci do nich kontakt na PW. Powiedz jakie są wstepne założenia tego projektu ( rozdzielczość, zasięg, wysokość lotu itp). Odnośnie wystrzelenia Twojej pracy dyplomowej to możemy być gotowi za dwa tygodnie z naszym modelem Strieła
. Koniecznie napisz kto jest Twoim promotorem i z jakiego jest pionu ABW
. A tak na poważnie to miło słyszeć że ludzie biora się za tak ambitne plany, witamy na forum. Zanim sam zbudujesz rakietę może minąć sporo czasu dlatego mozesz polegać na modelarzach z tego forum.
Pozdr
Pozdr