.
- robercik
- Supersonic PROFI
- Posty: 1362
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Gdynia
- Kontakt:
Re: Sylikon-pytanie
Na poczatek chcę powiedzieć że nie ma lepszego materiału do uszczelnień w SR jak silikon
i nie musi być wcale odporny na temperaturę, wystarczy najzwyklejsza tuba uniwersalna za 12 PLN w sklepie za rogiem.
Jak widzę chcesz zastąpić gumowe O-ringi właśnie silikonem - uważam że to dobry patent w przypadku silnika papierowego, jeśli dojdzie do awarii to najwyżej wywali zatyczkę razem z silikonem i warstwą papieru.
Czy silikon zabezpieczy Tobie karmelek nie wiem, na pewno utrudni zapłon. Ja zawsze nakładam silikon miedzy dyszę a izolację korpusu w naszych metalowych silnikach na O-ringach i mucha nie siada. Ne zdażyło się aby płomień wszedł miedzy korpus a izolację. Dodatkową zaletą jest to że płomień nie dociera do O-ringów i nie niszczy ich, przez co można je stosować wielokrotnie.
pzdr
Jak widzę chcesz zastąpić gumowe O-ringi właśnie silikonem - uważam że to dobry patent w przypadku silnika papierowego, jeśli dojdzie do awarii to najwyżej wywali zatyczkę razem z silikonem i warstwą papieru.
Czy silikon zabezpieczy Tobie karmelek nie wiem, na pewno utrudni zapłon. Ja zawsze nakładam silikon miedzy dyszę a izolację korpusu w naszych metalowych silnikach na O-ringach i mucha nie siada. Ne zdażyło się aby płomień wszedł miedzy korpus a izolację. Dodatkową zaletą jest to że płomień nie dociera do O-ringów i nie niszczy ich, przez co można je stosować wielokrotnie.
pzdr
- andżej
- Supersonic PROFI
- Posty: 444
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Rumia
- Kontakt:
Witam
Taka kijanka powinna polecieć bez trudu na kilometr (założyłem śr rakiety 4cm, impuls paliwa 100 i Cx 0,8 ).
Aby wyrobić się w czasie ~17s musiałem w symulacji zjechać z impulsem do 30s i wtedy faktycznie wysokość wychodzi ~350m.
Tak więc lot fajny ale silnik słaby.
Napisz jaka była erozja dyszy bo coś mi się wydaje że większość paliwa wypaliła się przy bylejakim zacisku dając słaby impuls i ratując tym samym silnik przed CATO.
Pozdrawiam
Taka kijanka powinna polecieć bez trudu na kilometr (założyłem śr rakiety 4cm, impuls paliwa 100 i Cx 0,8 ).
Aby wyrobić się w czasie ~17s musiałem w symulacji zjechać z impulsem do 30s i wtedy faktycznie wysokość wychodzi ~350m.
Tak więc lot fajny ale silnik słaby.
Napisz jaka była erozja dyszy bo coś mi się wydaje że większość paliwa wypaliła się przy bylejakim zacisku dając słaby impuls i ratując tym samym silnik przed CATO.
Pozdrawiam