Dzień Kosmonautyki w PlanetariumŚląskim w Chorzowie

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Dzień Kosmonautyki w PlanetariumŚląskim w Chorzowie

Post autor: jaskiniowiec »

Witam
W ramach dnia kosmonautyki w planetarium śląskim w Chorzowie odbyła się impreza otwarta, na która zaproszony był PTR. Całość "ogarniał" pan Piotr Sornowski. Byliśmy tam w dwuosobowym składzie, bo do Piotra dołączył piszący te słowa jaskiniowiec. W głównym holu planetarium mieliśmy stoisko z modelami, gdzie Piotr sklejał z dziećmi swoje modele EMI.Czasem do klejenia dołączali się rodzice. Kilkakrotnie 9co jakiś czas) odpalany był jeden model na zewnątrz, przed planetarium. Ja około g 12 miałem prezentację o PTR z wykorzystaniem materiałów przygotowanych na konferencję w Warszawie. Oprócz Nas było jeszcze stoisko z rakietami wodnymi (na zewnątrz), oraz była świetna i dopracowana prelekcja dotycząca zwierząt w kosmosie, prowadzona przez redaktora z Radia Katowice. Ludzi dużo nie było, ale byli bardzo żywi, interaktywni i przyjacielscy. Smaku ciasta pieczonego przez panią Bogusię długo nie zapomnę :smile:.
planetarium_1.jpg
planetarium_1.jpg (180.52 KiB) Przejrzano 4175 razy
planetarium_3.jpg
planetarium_3.jpg (232.08 KiB) Przejrzano 4175 razy
planetarium_4.jpg
planetarium_4.jpg (285.75 KiB) Przejrzano 4175 razy
planetarium_6.jpg
planetarium_6.jpg (181.71 KiB) Przejrzano 4175 razy
planetarium_7.jpg
planetarium_7.jpg (204.89 KiB) Przejrzano 4175 razy
planetarium_10.jpg
planetarium_10.jpg (259.82 KiB) Przejrzano 4175 razy
Ostatnie zdjęcie jest autorstwa pracownika planetarium
wrx
****
Posty: 233
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Dzień Kosmonautyki w PlanetariumŚląskim w Chorzowie

Post autor: wrx »

Witam, z tego co przeczytałam, żałuje że mnie tam nie było Obrazek.
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
ODPOWIEDZ