W ramach dnia kosmonautyki w planetarium śląskim w Chorzowie odbyła się impreza otwarta, na która zaproszony był PTR. Całość "ogarniał" pan Piotr Sornowski. Byliśmy tam w dwuosobowym składzie, bo do Piotra dołączył piszący te słowa jaskiniowiec. W głównym holu planetarium mieliśmy stoisko z modelami, gdzie Piotr sklejał z dziećmi swoje modele EMI.Czasem do klejenia dołączali się rodzice. Kilkakrotnie 9co jakiś czas) odpalany był jeden model na zewnątrz, przed planetarium. Ja około g 12 miałem prezentację o PTR z wykorzystaniem materiałów przygotowanych na konferencję w Warszawie. Oprócz Nas było jeszcze stoisko z rakietami wodnymi (na zewnątrz), oraz była świetna i dopracowana prelekcja dotycząca zwierząt w kosmosie, prowadzona przez redaktora z Radia Katowice. Ludzi dużo nie było, ale byli bardzo żywi, interaktywni i przyjacielscy. Smaku ciasta pieczonego przez panią Bogusię długo nie zapomnę
Ostatnie zdjęcie jest autorstwa pracownika planetarium