Zauważyłem kilka błędów w opisach:
3 rozerwanie korpusu silnika, nie dyszy.
4 nie fragment dyszy, tylko część korpusu silnika.
5 z tego co pamiętam, to rakieta zaliczyła lot, a bariera dźwięku urwała tylko lotki z modelu. Uszkodzenie korpusu nastąpiło chyba przy otwarciu spadochronu lub przy lądowaniu.
LRE Kwiecień 2011
- jaskiniowiec
- Administrator
- Posty: 2379
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
Re: LRE Kwiecień 2011
Cześć
Tak LRE było tylko dla członków PTR, mało tego - tylko dla tych co zgłosili chęć wykonania eksperymentu spełniającego choć jeden z warunków uczestnictwa lub zgłosiły się na osoby funkcyjne/pomocnicze podczas lotów.
Głównymi projektami były loty naddźwiękowe.
Informacja była na stronie PTR, tu na forum pojawiały się zajawki i rozmowy na tematy powiązane, techniczne.
Z naszej strony skorzystały inne organizacje i stowarzyszenia o podobnym profilu i nawiązały kontakt lub go odnowiły.
Generalnie LRE miały odbyć się w Drawsku Pomorskim ale z różnych przyczyn awaryjnie w ciągu ostatniego tygodnia przed zostały przeniesione do Torunia.
Tak LRE było tylko dla członków PTR, mało tego - tylko dla tych co zgłosili chęć wykonania eksperymentu spełniającego choć jeden z warunków uczestnictwa lub zgłosiły się na osoby funkcyjne/pomocnicze podczas lotów.
Głównymi projektami były loty naddźwiękowe.
Informacja była na stronie PTR, tu na forum pojawiały się zajawki i rozmowy na tematy powiązane, techniczne.
Z naszej strony skorzystały inne organizacje i stowarzyszenia o podobnym profilu i nawiązały kontakt lub go odnowiły.
Generalnie LRE miały odbyć się w Drawsku Pomorskim ale z różnych przyczyn awaryjnie w ciągu ostatniego tygodnia przed zostały przeniesione do Torunia.
Free Your Mind
- jaskiniowiec
- Administrator
- Posty: 2379
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
Re: LRE Kwiecień 2011
Na jesieni w Toruniu będą bardziej "otwarte" loty.
- robercik
- Supersonic PROFI
- Posty: 1362
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Gdynia
- Kontakt:
Re: LRE Kwiecień 2011
Cześć
pzdr
Uściśliłbym ostatnie zdanie. Rakieta nie rozerwała się na dwie części tylko rozłączyła w siódmej sekundzie lotu, urwała się natomiast lina łącząca obydwie części rakiety i zerwał się spadochron pilot wraz z taśmą odbłyskową. Człon z elektroniką kontynuował lot na 2800 m gdzie w 14 sekundzie lotu wyzwolił spadochron główny, człon silnikowy kontynuował lot w pionie. Warto odnaleźć odpowiednią klatkę z filmu OSZ która pokazuje jak człon silnikowy pikuje w górę w czasie gdy elektronikę zwiewa już na spadochronie z poligonu.arekp pisze: 9. Start rakiety nadźwiękowej RTP3. Rakieta przekroczyła prędkość dźwięku i osiągnęła maksymalną prędkość ok. 2100 km/h oraz wysokość ok. 2800 m. Ze względu na błąd elektroniki, został zbyt wcześnie wyzwolony spadochron, co przy prędkości rakiety ok. 1000 km/h spowodowało rozerwanie rakiety na dwie części oraz uniemożliwiło dalsze wznoszenie się rakiety.
pzdr
Re: LRE Kwiecień 2011
Dzięki za poprawki.
Moje wypociny można obejrzeć tutaj
Moje wypociny można obejrzeć tutaj
-
Paul
- Supersonic PROFI
- Posty: 937
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Luedenscheid
Re: LRE Kwiecień 2011
Witam,
Jeszcze male sprostowanie - Hipersonal lecial z predkoscia 1381 km/h , a nie jak napisales 1381 km/s
Do tej predkosci to nam jeszcze troche brakuje
Pozdrawiam
Paul
Jeszcze male sprostowanie - Hipersonal lecial z predkoscia 1381 km/h , a nie jak napisales 1381 km/s
Pozdrawiam
Paul
Re: LRE Kwiecień 2011
Racja 
Najpierw było napisane w m/s a później zamieniłem na kilometry na godzinę.
Już poprawione.
Najpierw było napisane w m/s a później zamieniłem na kilometry na godzinę.
Już poprawione.
- robercik
- Supersonic PROFI
- Posty: 1362
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Gdynia
- Kontakt:
Re: LRE Kwiecień 2011
Cześć
Przydałyby się jakieś parametry techniczne samej rakiety, dokładne dane silnika, no i prędkość jaka została uzyskana.
Chciałbym zebrać nasze loty naddźwiękowe w Toruniu w jeden artykuł podsumowujący. Wrzucilibyśmy go na stronę PTR. Zapewne kosmonauta.net także chętnie zamieści podsumowanie.
pzdr
Paul, czy mógłbyś po konsultacji z Austriakami napisać jakiś post i przedstawić zapis lotu z elektroniki pokładowej ?Paul pisze:Hipersonal lecial z predkoscia 1381 km/h
Przydałyby się jakieś parametry techniczne samej rakiety, dokładne dane silnika, no i prędkość jaka została uzyskana.
Chciałbym zebrać nasze loty naddźwiękowe w Toruniu w jeden artykuł podsumowujący. Wrzucilibyśmy go na stronę PTR. Zapewne kosmonauta.net także chętnie zamieści podsumowanie.
pzdr