Bakelit - co o tym myslicie?

Czyli serca naszych niebolotów !
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

No i jesteśmy w domu...ebonit + żywica fenolowa. Z ebonitem gorzej, ale żywice fenolowe były dostępne w formie kleju do uszczelek w silnikach, w formie rozworu alkoholowego.
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Post autor: placydo »

Nawet nie wiecie jak cieszę się z Waszych odpowiedzi tutaj. Widać coś dobrego jednak z tego może wyniknie. Na tygodniu zabiorę się za poszukiwania i być może parę testów. Oczywiście jeśli uda mi się namierzyć odpowiednie "produkty".
Grafit_alpha3
Teoretyk
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Serock

Post autor: Grafit_alpha3 »

Owszem NASA grupa materiałów to PICA (Phenolic

Impregnated Carbon Ablator). Do zastosowania w kapsule Orion.

Przyjrzałem się i wychodzi na to, że ma być kapsuła, a nie prom ale widziałem rysunki z czymś podobnym do tego zawieszonym jak prom przy rakiecie... no cóż mój błąd pamięć jest zawodna.
Awatar użytkownika
PINOT
PROFI
Posty: 352
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: PINOT »

Przykładowy artykuł o szczegółach udoskonaleń w kolejnych generacjach SRB http://www.nap.edu/openbook.php?record_id=10797&page=50



w podpunkcie nt. konstrukcji dyszy wspomina się o udoskonalonych "carbon cloth phenolic parts", czyli częściach ulegających zużyciu w trakcie pracy. A więc żywica fenolowo-formaldehydowa napełniana włóknem węglowym może być użyta do produkcji elementów dysz. Sądzę (po wygladzie), ze dysze MEDUSA właśnie z takich kompozytów wyprasowano.
ODPOWIEDZ