Strona 1 z 3
.
: środa, 26 lip 2006, 22:52
autor: Pigła
.
: czwartek, 27 lip 2006, 13:33
autor: Gość
Jaki materiał Cie interesuje ??
: czwartek, 27 lip 2006, 14:25
autor: Gość
odrazu mówie jak i z czego

(najlatwiej i najlepiej

jak na amatora)
potrzebny jest kawał styropianu ( z tego sie najlepiej robi)
wiertarka i wiertło(może być inny napend ale musi mieć wysokie obroty)
nóż introligatorski
taśma klejąca
papier ścierny 2 rodzaje "100p" i "200p" niekonieczne z tym "p" :wink
bierzemy naż stryopian i wycinamy jego nadniat ale tyko powieszchownie i delikatnie potem już lekko ukształtowany kawałek styropianu mabijamy na wiertło (nie może sie obracać na wierkte musi być ma nim osadzone )bieżemy możyk introligatrorski i wywjmujemy ostrze z plastiku ( choć żyletka terz jest bdb do tego) włańczamy wiertarke żeby zobaczyć czy nieczuć "wibracji wiertarki" musi być wyważone . potem włączamy wiertarke na ok 75% jej max prędkości (nie na max bo jeszcze weźmie sie wam zjara

) i wyginamy ostrze możyka tyko żeby nie złameć i delikatnie podsówamy i po malutku zcinamy styropian ( nie wcisnąć i uważać nie za głeboko wepchnąć bo sie zatrzyma i zaszne sie zdzerać w śrotku ) trzeba po woli i delikatniee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak nabierze kształtu wtedy bierzemy gruby papier ścierny i terz delikatnie ją szlifujemyyyy i potem drobniejszym i dopasujemy czy nie jest za duża bo jak będze za mala to trzeba od nowa

i tyle potem szpachlujemy nasz wyrób i malujemy i jest świetna chyba żE JO kszywo zrobicie
jak so błendy to mówcie jak cos niemam czasu ich tera poprawiać potem to zrobie ok ????
<span style="color: red"><span style="font-weight: bold">Zocha edit</span></span> : <span style="color: red">są błedy ale najlepiej jak sam je poprawisz - szybciej nauczysz pisac poprawnie ;]</span>ó
<span style="color: blue"> poprawiłem błędy

a jak będo to niewiem ja tu ich nie widze

[AurOr

]</span>
.
: piątek, 28 lip 2006, 10:50
autor: Pigła
.
: środa, 23 sie 2006, 18:55
autor: Gość
Kluczownik pisze:odrazu mówie jak i z czego

(najlatwiej i najlepiej

jak na amatora)
potrzebny jest kawał styropianu ( z tego sie najlepiej robi)
wiertarka i wiertło(może być inny napend ale musi mieć wysokie obroty)
nóż introligatorski
taśma klejąca
papier ścierny 2 rodzaje "100p" i "200p" niekonieczne z tym "p" :wink
bierzemy naż stryopian i wycinamy jego nadniat ale tyko powieszchownie i delikatnie potem już lekko ukształtowany kawałek styropianu mabijamy na wiertło (nie może sie obracać na wierkte musi być ma nim osadzone )bieżemy możyk introligatrorski i wywjmujemy ostrze z plastiku ( choć żyletka terz jest bdb do tego) włańczamy wiertarke żeby zobaczyć czy nieczuć "wibracji wiertarki" musi być wyważone . potem włączamy wiertarke na ok 75% jej max prędkości (nie na max bo jeszcze weźmie sie wam zjara

) i wyginamy ostrze możyka tyko żeby nie złameć i delikatnie podsówamy i po malutku zcinamy styropian ( nie wcisnąć i uważać nie za głeboko wepchnąć bo sie zatrzyma i zaszne sie zdzerać w śrotku ) trzeba po woli i delikatniee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak nabierze kształtu wtedy bierzemy gruby papier ścierny i terz delikatnie ją szlifujemyyyy i potem drobniejszym i dopasujemy czy nie jest za duża bo jak będze za mala to trzeba od nowa

i tyle potem szpachlujemy nasz wyrób i malujemy i jest świetna chyba żE JO kszywo zrobicie
jak so błendy to mówcie jak cos niemam czasu ich tera poprawiać potem to zrobie ok ????
Zocha edit :
są błedy ale najlepiej jak sam je poprawisz - szybciej nauczysz pisac poprawnie ;]ó
poprawiłem błędy
a jak będo to niewiem ja tu ich nie widze
[AurOr
]
Boże Święty....
Zocha edit Kolego przestań nabijać sobie posty głupimi odpowiedziami jeden już skasowałem ale tym razem masz ostrzeżenie
: czwartek, 24 sie 2006, 18:38
autor: Gość
^^^^^^^^^^^^ to k**** mądry sie znalaz

"0" />
.
: poniedziałek, 28 sie 2006, 15:42
autor: Pigła
.
: poniedziałek, 28 sie 2006, 17:25
autor: Gość
w 3 pierwszych rakietach zrobilem z papieru jak on ^^ następna byla z plastiku potem pianki ale styropian jest jak dlamnie najleprzym rozwiązaniem

: niedziela, 15 kwie 2007, 16:54
autor: Gość
Głowice... hmm od styropianu dozu lepszym materiałem jest styrodur. Twozywo to samo ale forma inna mianowicie nie ma "kulek" tylko jednolita i dość gesta pianka. Wykonanie: wycinamy z grubsza kształt głowicy i u podstawy robimy dziurę. Kawałek drewnianego kołka (ew ołówek) smarujemy obficie klejem DISTAL (do otwru tez go ładujemy

) i osadzamy w otworze. Po 24h gdy zwiąże kołek osadzamy w wiertarce i toczymy papierem ściernym 100 a potem 300.
Inną metodą jest toczenie głowic z drewna (zapraszam do modeli własnorecznie wykonanych, temat o rakiecie "mrok i zło") sosnowego na tokarce. NIestety- nie kazdy ma

Taką głowicę warto potem wydrążyc od środka aby była lżejsza
Pozdrawiam Jacek R.
: piątek, 1 lut 2008, 22:21
autor: Gość
mOżE JAKI FILMIK Z TOCZENIA
PZDR