Pytanie o paliwo

czyli zaczynamy zabawę!
Gość

Pytanie o paliwo

Post autor: Gość »

Witam wszystkich!

Mam pytanie. Czy istnienie jakieś paliwo, w przypadku którego potrzeba małej ilości paliwa, aby osiągnąć duży efekt (mało paliwa -> duża moc)?
Paweł
******
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Paweł »

Wszystkie paliwa takie są :D Poszukaj sobie co to jest impuls paliwa.
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

proste pytanie trudna odpowiedź

Post autor: kermit »

Z kolei gdyby chcieć odpowiedzieć na zawartą w cytacie kwestię, to nie wiem jakie paliwo stosując, moc będzie zerowa tak długo jak długo rakieta będzie stała na ogniu, czyli tak długo jak jej prędkość będzie równa zeru.

Wynika to z prostej zależności

<span style="font-size: 18px; line-height: normal">P = F x V</span> ( moc = siła razy prędkość , czyli jak długo prędkość jest równa 0 tak długo moc też jest równa zero. )
ODPOWIEDZ