Cześć :)

Jesteś nowy? - przedstaw się...
zgred
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 6 sty 2023, 11:37

Cześć :)

Post autor: zgred »

Witam,
Od świąt jestem (a w zasadzie córka jest) posiadaczem rakieta callisto. Córka jest wielką miłośniczką kosmosu i chce polecieć kiedyś w kosmos, stąd Mikołaj jej przyniósł na gwiazdkę namiastkę prawdziwej rakiety :)

Pierwsze odpalenie miało miejsce u teściów (małe miasteczko) na łąkach. Jednak pomimo, iż rakieta ma silniki A6-4 ( ~70metrów ) to jednak wiatr był na tyle silny że spadochron poleciał na ogródki działkowe. Szczęście w nieszczęściu, że linka mocująca się urwała/przepaliła (część elastyczna) i rakieta spadła w miejscu startu. Zaś czubek i spadochron odleciał i leciał i leciał aż w końcu zniknął gdzieś na ogródkach działkowych.

Czubek i spadochron dokupiłem. Wymieniłem linkę i dołożyłem odrobinę watoliny pomiędzy spadochron a silnik. Więc pora na ponowne odpalenie.
Jednak chce zaoszczędzić kolejnego rozczarowania córce, że spadochron znowu gdzieś nam zaginie w akcji i szukam miejsca bezpiecznego startu - bez ogródków działkowych, wysokich drzew, budynków itd. Mieszkamy w Warszawa (Wesoła). Czy może ktoś zna jakiś miejsce w okolicy gdzie jest trochę pustej łąki/ polany gdzie można by było bezpiecznie odpalić rakietę bez stresu, że ją znowu wiatr gdzieś zniesie?

Pozdrawiam
Paweł
Ten typ z internetu
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2023, 14:32

Re: Cześć :)

Post autor: Ten typ z internetu »

Gratuluję uszanowania pasji dziecka i pomocy w tym, młodzieży i dzieciom bardzo tego brakuje i przez to często traci ambicję...
Mam nadzieję że zainteresowanie córki się utrzyma i zrobi w życiu coś fajnego w tym kierunku.
życzę udanych lotów i wysokich lotów ; )
mateusz_f
*
Posty: 29
Rejestracja: wtorek, 1 paź 2019, 17:14

Re: Cześć :)

Post autor: mateusz_f »

Do małych rakiet na fabrycznych silnikach, jeśli nikt nie będzie latał samolotem akurat, myślę że tutaj by można:

Lotnisko Modelarskie Zalesie
https://maps.app.goo.gl/43iomcD9mFmHUaSc9

Napisałem do nich maila, dam znać, jak odpowiedzą.
mateusz_f
*
Posty: 29
Rejestracja: wtorek, 1 paź 2019, 17:14

Re: Cześć :)

Post autor: mateusz_f »

Odpowiedź dostałem.

Niestety, nie wolno latać rakietami. Żadnymi.
Mateusz
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: Cześć :)

Post autor: Piotrek »

Pojedź po prostu na jakieś odludzie, duże pole i tyle. Rakiety modelarskie na silnikach klasy a czy b latają na niskie kupłapy. Nikt nie będzie robił problemu
ODPOWIEDZ