Głowice z pianki poliuretanowej

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
PanAdam
*
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 lis 2021, 20:21

Głowice z pianki poliuretanowej

Post autor: PanAdam »

Hej,
Czy ktoś znający się na temacie byłby w stanie opisać proces produkcji takich głowic? Jakich żywic użyć? Z czego zrobić formę? Czy formę można wykonać na bazie
wcześniej wydrukowanej głowicy?
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Głowice z pianki poliuretanowej

Post autor: stansz »

PanAdam pisze: wtorek, 8 lis 2022, 08:20 Hej,
Czy ktoś znający się na temacie byłby w stanie opisać proces produkcji takich głowic? Jakich żywic użyć? Z czego zrobić formę? Czy formę można wykonać na bazie
wcześniej wydrukowanej głowicy?
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Głowice z pianki poliuretanowej

Post autor: stansz »

Cześć Panie.
Nie Wiadomo kto jesteś. Choć być może jesteś z PTR; naszym członkiem, kolegą. Ja do spraw podchodzę tak.
Mamy współpracować , a więc gdy sam dostaję, daję wartościowe rzeczy od siebie. Ty regularnie chcesz know -how - ja twierdzę, że to tak nie działa. Możesz się obrazić.
Co - do.
Moim zdaniem, jeśli zrobisz kopyto-formę głowicy eliptycznej czy stożkowej; to możesz ją wypełniać pianką rozprężną. Taką pianką budowlaną do uszczelniania budowlanego framug okien. Miałem w ręce i oglądałem na z
żywo kilka takich produkcji. Jedną kupiłem , i do tego sprawa jest sprowadzaną. Wyobrazić sobie możesz, więc zdjęć ci nie wrzucę.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
PanAdam
*
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 lis 2021, 20:21

Re: Głowice z pianki poliuretanowej

Post autor: PanAdam »

Dziękuję za odpowiedź.
Nie rozumiem problemu. O ile jestem w stanie pomóc, to pomagam, jak nie tu, to na discordzie. Na forum zaglądam okazjonalnie, więc na problemy innych, dobrzy ludzie zdążyli już odpowiedzieć.
Chyba muszę zmienić ten nick :lol:
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Bdabrowski
***
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 30 paź 2018, 19:29
Lokalizacja: Białystok, Warszawa

Re: Głowice z pianki poliuretanowej

Post autor: Bdabrowski »

Czy ktoś znający się na temacie byłby w stanie opisać proces produkcji takich głowic? Jakich żywic użyć? Z czego zrobić formę?
Najlepiej napisz do osób zajmujących się organizowaniem warsztatów w Rzepienniku, Kacper chyba te głowice robił i go możesz spróbować pytać.
Mamy współpracować , a więc gdy sam dostaję, daję wartościowe rzeczy od siebie. Ty regularnie chcesz know -how - ja twierdzę, że to tak nie działa.
Tak właśnie się zabija hobby... ręce opadają
Jak można wymagać od kogoś początkującego wymiany jako osoba bardziej doświadczona? Co on może powiedzieć jak ewidentnie widać, ze nie jest bardzo doświadczony? Przez takie: "ja za darmo nie powiem" wiedza zanika i potem trzeba odkrywać koło na nowo.
I took ballistics in school. Fascinating subject. Things go up, things go down.
PanAdam
*
Posty: 22
Rejestracja: środa, 24 lis 2021, 20:21

Re: Głowice z pianki poliuretanowej

Post autor: PanAdam »

Dzięki, ja ogólnie byłem na tych warsztatach, tylko zapomniałem jakich konkretnie żywic używaliśmy(xd). Pisałem już do instruktorów z warsztatów w tej sprawie.
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Głowice z pianki poliuretanowej

Post autor: placydo »

stansz pisze: wtorek, 8 lis 2022, 10:24 Cześć Panie.
Nie Wiadomo kto jesteś. Choć być może jesteś z PTR; naszym członkiem, kolegą. Ja do spraw podchodzę tak.
Mamy współpracować , a więc gdy sam dostaję, daję wartościowe rzeczy od siebie. Ty regularnie chcesz know -how - ja twierdzę, że to tak nie działa. Możesz się obrazić.
Co - do.
Moim zdaniem, jeśli zrobisz kopyto-formę głowicy eliptycznej czy stożkowej; to możesz ją wypełniać pianką rozprężną. Taką pianką budowlaną do uszczelniania budowlanego framug okien. Miałem w ręce i oglądałem na z
żywo kilka takich produkcji. Jedną kupiłem , i do tego sprawa jest sprowadzaną. Wyobrazić sobie możesz, więc zdjęć ci nie wrzucę.
facepalm.jpg
facepalm.jpg (26.37 KiB) Przejrzano 1078 razy
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Głowice z pianki poliuretanowej

Post autor: stansz »

Cześć kolego -placydo-- . Bardzo dobrze, że się załamałeś.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
ODPOWIEDZ