Dostępny materiał na korpus rakiety?

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
gravity3
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 18 lut 2021, 12:58

Dostępny materiał na korpus rakiety?

Post autor: gravity3 »

Przede wszystkim do tej pory nie korzystałem z forum, to mój pierwszy post.
No więc development mojego obecnego projektu zatrzymał się na dość ważnym etapie, czyli wyborze materiału na korpus samej rakiety.
Sam model jest dość zaawansowany, zawiera kontrolę wektora ciągu, masę elektroniki otaczającej komputer lotu, radio i elektryczny system odzyskiwania.
Do tej pory prototypowanie i testy odbywały się w korpusie pod postacią kartonowej tuby (chyba kupionej jako tuba na rysunki plastyczne) o grubości ściany 2mm i średnicy wew. 80mm. Poważnym minusem tego rozwiązania jest jego waga. 1cm wysokości tej tuby waży ~3.4g, co przy rakiecie o wysokości 50cm daje >160g na sam korpus. Rakieta obecnie waży ok. 500g - dość dużo.
Niestety, komercyjne tuby 74mm (3") (ważą ok. 80g) nie są tanie same w sobie, a i tak wysyłka z usa jest jeszcze gorsza - 24$ tuby i 40$ wysyłka. 240zł za karton boli.
Tutaj rodzi się pytanie: czy istnieje możliwość znalezienia takich korpusów gdzieś w Polsce? Jeżeli nie, to z czego najlepiej wykonać korpus rakiety?
Za całą pomoc z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
lagozaur
***
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 23 sie 2019, 19:56
Kontakt:

Re: Dostępny materiał na korpus rakiety?

Post autor: lagozaur »

Na modelemax.pl znajdziesz 50mm, które moim zdaniem są idealne do tego typu rakiety. Oprócz tego są też 60mm, 74mm i tak dalej. Są lekkie, mają cienkie ścianki i ceny nie są złe.
gravity3
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 18 lut 2021, 12:58

Re: Dostępny materiał na korpus rakiety?

Post autor: gravity3 »

Długo szukałem, a mimo to jakoś umknęło. Fantastycznie, ogromnie dziękuję. :D
ODPOWIEDZ