Serial studio - telemetria live

Dyskusja na temat programów przydatnych w modelarstwie rakietowym (linki, ciekawe strony)
Awatar użytkownika
lagozaur
***
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 23 sie 2019, 19:56
Kontakt:

Serial studio - telemetria live

Post autor: lagozaur »

Znalazłem program który bierze dane z interfejsu uart, i pozwala tworzyć panele z wykresami, licznikami i mapami, tak jak na transmisjach startów SpaceX. Pełna dowolność jeśli chodzi o styl i konfigurację. Wystarczy do komputera podłączyć moduł telemetrii z chin, I możemy na żywo obserwować dane z rakiety czy cansata, w bardzo fajnej formie.
Link do strony, znajdziecie tam github https://www.alex-spataru.com/blog/intro ... ial-studio
Załączniki
data-visualization_orig.png
data-visualization_orig.png (190.55 KiB) Przejrzano 4388 razy
screen-shot-2021-01-10-at-15-44-45-m4uefkhlk1_orig.png
screen-shot-2021-01-10-at-15-44-45-m4uefkhlk1_orig.png (28.18 KiB) Przejrzano 4392 razy
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Serial studio - telemetria live

Post autor: Vigoniusz »

A ja głupi sam wszystko pisałem w pythonie by podpiąć swojej roboty telemetrie :D
Obrazek
Space is hard.
Awatar użytkownika
alicja
*
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 7 wrz 2020, 13:11
Kontakt:

Re: Serial studio - telemetria live

Post autor: alicja »

Vigoniusz pisze: wtorek, 19 sty 2021, 13:43 A ja głupi sam wszystko pisałem w pythonie by podpiąć swojej roboty telemetrie :D
O, to jest webowy interfejs spięty z pythonem czy jakiś GUI framework? Bardzo ładnie to wygląda :)
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Serial studio - telemetria live

Post autor: Vigoniusz »

Alicja to GUI zrobione na bazie biblioteki TKinter w pythonie. Trochę sie nagimnastykowałem z tym, ale to zboczenie UX/UI'owe ;)
Space is hard.
Awatar użytkownika
alicja
*
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 7 wrz 2020, 13:11
Kontakt:

Re: Serial studio - telemetria live

Post autor: alicja »

Vigoniusz pisze: piątek, 22 sty 2021, 14:23 Alicja to GUI zrobione na bazie biblioteki TKinter w pythonie. Trochę sie nagimnastykowałem z tym, ale to zboczenie UX/UI'owe ;)
o, to mocno szanuję :) wszystkie te pythonowe desktopowe GUI mają tragiczny UX/UI i zawsze jak coś muszę zrobić, to się irytuję i kończę na pythonowym serwerze i webowym froncie do tego - więc tym bardziej podziwiam cierpliwość w dopracowywaniu wyglądu :)
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Serial studio - telemetria live

Post autor: Vigoniusz »

Dzięki, zdecydowanie przy TKinter cierpliwość to najważniejsza cnota :D
Space is hard.
ODPOWIEDZ