Cześć i czołem :D (kluski z rosołem)

Jesteś nowy? - przedstaw się...
Awatar użytkownika
calvo
**
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 10 sie 2020, 17:41
Lokalizacja: NL

Cześć i czołem :D (kluski z rosołem)

Post autor: calvo »

Witam serdecznie wszystkich rakietowców !!

Na imię mi Krystian, rodzony roku pańskiego '82 w Bydgoszczy. Od 12tu lat zamieszkuję poza granicami naszej Ojczyzny.

Z wykształcenia - informatyk,
z zamiłowania - stolarz i konstruktor,
zawód wykonywany - ekspert od materiałów niebezpiecznych w ruchu powietrznym, lądowym i wodnym.

Uwielbiam fizykę i pokładam niezmierzoną wiarę w ludzkie możliwości :) Tyle o mojej personie, a teraz delicje :D :P

Od dawna wpatruję się jak zaczarowany w starty rakiet Elona, ULA czy innych Rocket Lab'ow. Moc jaka drzemie w tych maszynach robi na mnie ogromne wrażenie. Około 2 m-cy temu zakołatała mi myśl "a dlaczego by nie posłać rakiety w niebo ?" :) Moim cichym celem, a raczej marzeniem, jest nagranie wideo z dużej wysokości, a może kiedyś uda się zobaczyć gdzie kończy się nasza niebieska atmosfera i zaczyna czerń kosmosu... ahhh to by było :)

doświadczenie na dzień dzisiejszy:
- zapalniki elektryczne
- silniki samoróbki z PCV rurki, dysza - żwirek dla kota, paliwo - KNO3+cukier(65/35), 20gr paliwa
- 1szy "lotny" model rakiety (papier) - 50cm dł., 3,5cm śr., 180gr masy startowej, kamera w dziobie w roli balastu :P
Udany stabilny lot jednak ciężko oszacować wysokość, bazując na wideo z kamery pokładowej w odniesieniu do drzew estymuje w granicach 30 do 50m :D

Wydaje mi się, że jestem na dobrej drodze. Jestem jednak kompletnym laikiem w tym temacie. Mam nadzieję, że wiedza zdobyta na forum w połączeniu z przeciwstawnymi kciukami :P zaowocuje wieloma udanymi startami na coraz to wyższe pułapy.

Życzę wszystkim udanych startów (czego się życzy w tej "branży" ? :P )

Krystian Łysiak
Per aspera ad astra.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cześć i czołem :D (kluski z rosołem)

Post autor: jaskiniowiec »

Radosna, serdeczna i wyluzowana autoprezentacja. Doceniam
Mam nadzieję, że Twój rakietowy rozwój przyspieszy
P.S.
"zawód wykonywany - ekspert od materiałów niebezpiecznych w ruchu powietrznym, lądowym i wodnym." - tos chłopie skarb
ODPOWIEDZ