W poniedziałek korzystając z ładnej pogody w towarzystwie kolegi MalyRo, przeprowadziłem dwa testy naziemne układu odzyskiwania w rakiecie Gabriela -2 przed jej kolejnym lotem.

Model posiada odzysk oparty o układ elektroniczny KMZ konstrukcji Jaskiniowca typu UWS.

Nowością było zastąpienia ładunku miotającego wykonanego z prochu czarnego, przez ładunek nitrocelulozowy.
Oba testy wyszły pozytywnie.
Tak to wyglądało:

Zaskakującym był fakt bezdymnego zadziałaniu ładunku nitrocelulozowego.
Zresztą zobaczcie to sami na filmie http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 3356608929
http://www.ksard.pl/index.php?option=co ... &Itemid=41
