Strona 1 z 1

Avilla

: sobota, 13 lip 2013, 17:08
autor: Piotrek
Witam,


Jaki oż projekt PROXIMA powoli dobiega końca i P2 jest już na wykończeniu postanowiłem się zabrać za podobną konstrukcję ale odrobinę uproszczoną lecz bardziej ,,naszpikowaną'' elektroniką.

Rakieta Avilla- bo taką nadałem jej nazwę będzie miała ujednoliconą średnicę przez co pułap będzie trochę wyższy a sama budowa rakiety będzie mniej pracochłonna. Planowany pułap na silniku p. Tendery G90-1 będzie wynosił około 650m co jest już nawet zadowalającym wynikiem. System wyzwalania spadochronu będzie potrojony (opóźniacz w silniku, uws,lont) przez co prawdopodobieństwo ewentualnej katastrofy podczas lądowania będzie zminimalizowane praktycznie do zera ;) . Jak pisałem powyżej, rakieta będzie ,,naszpikowana'' elektroniką przez co miałem na myśli:
1-2 kamery, lokalizator gps, lokalizator dzwiękowy, uws oraz w przyszłośći altimeter.
Początkowo ten projekt miał być moim flagowcem podczas fm13 ale jednak na niego nie pojechałem (urodziny świętowałem u siebie) a sama budowa rakiety zakończy się do końca 2013r.

DANE TECHNICZNE
-Wysokość: 122cm
-Średnica: 6cm
-Waga: ok 550g
-Pułap: 650m
-Napęd: G90-1
-Wyposażenie: gps, piszczyk, 1-2 kamery, potrojony układ odzysku, altimeter
-Stabilność: 2 cal

Re: Avilla

: piątek, 6 lut 2015, 17:07
autor: Piotrek
Po niecałych dwóch latach od rozpoczęcia prac nad rakietą Avilla mogę wreszcie powiedzieć, że konstrukcja
jest już na wykończeniu. Zostało tylko poskładać kosz na elektronikę, uszyć odpowiedniego rozmiaru spadochron i
pomalować stateczniki.
Założenia konstrukcyjne w zasadzie się nie zmieniły i jest to ten sam projekt co 2 lata temu.
W pełnej okazałości
W pełnej okazałości
IMG_20150206_140853.jpg (188.75 KiB) Przejrzano 6041 razy
Jedynie co postanowiłem zmienić to system wyzwalania spadochronu. Spadochron zostanie wyzwolony
za pomocą opóźniacza (i mojej nitrocelulozy), który posiada silnik G90-1. W zamian tego wpadłem na pomysł zainstalowania na pokładzie rakiety
kamery, która nagrywa w jakości fullHD. Pomyślałem, że na wysokości ponad 0,5km mogą być już ładne widoki :wink:

Piotr.


P.S.
Orientuje się ktoś ile kosztuje mniej więcej rura wykonana z laminatu szklanego o takich lub zbliżonych wymiarach : średnica 61 mm, grubość ścianki 1,5 mm długość 1 m.

Re: Avilla

: piątek, 6 lut 2015, 22:18
autor: stary Leszek
Zobacz "własnoręcznie wykonane modele" CANDLE 1