[KUPIĘ] Tani układ odzysku

Arek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 8 sty 2012, 21:12

[KUPIĘ] Tani układ odzysku

Post autor: Arek »

Kupię tani układ odzysku do modelu z własnym silnikiem. Ma ktoś coś do zaoferowania?
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: [KUPIĘ] Tani układ odzysku

Post autor: Paul »

Witam,
... a ile to jest twoim zdaniem ? Tani mozna roznie rozumiec w zaleznosci od tego jaka sie ma kase.
Mysle, ze tanszego od ukladu UWS nie znajdziesz. Zapytaj Jaskiniowca z naszego forum :wink: . Mysle, ze powinien miec cos dla Ciebie.

Pozdrawiam
Paul
Arek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 8 sty 2012, 21:12

Re: [KUPIĘ] Tani układ odzysku

Post autor: Arek »

Chciałbym coś kupić do 50 zł. Z tym panem prowadziłem kiedyś rozmowę i skończyło się na tym, że zapytałem o cenę i nie otrzymałem odpowiedzi. Starałem się nie być nachalnym i zaprzestałem pisania licząc skrycie na odpowiedź. Ostatecznie jednak żadnej wiadomości nie otrzymałem, a że w tym czasie miałem szkołę na głowie, to z rakietami zrobiłem pauzę. Zapewne pan Jaskiniowiec po prostu zapomniał o mnie. Ale nic nie szkodzi. Jeszcze ponad miesiąc wakacji :) Trzeba czymś się zająć :)
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: [KUPIĘ] Tani układ odzysku

Post autor: Paul »

Witam,
Zapewne pan Jaskiniowiec po prostu zapomniał o mnie.
Tez mi sie tak wydaje.

Wlasciwie to szkoda, ze jest taka sytuacja na polskim rynku.Dlatego zalozylem jeszcze jeden temat i moze ktos sie w koncu pokusi i zaoferuje profesjonalna sprzedaz takich ukladow.
Co do ceny, to w miare dobry uklad bedzie musial kosztowac co najmniej 80...90zl. Sam KMZ 51 kosztuje dzisiaj ok. 10 € tzn ok. 40 zl. , a to tylko jeden z podzespolow.
Jezeli sie ktos znajdzie, kto bedzie to robil taniej - tylko po kosztach materialu - to juz jego sprawa.

Pozdrawiam
Paul
Arek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 8 sty 2012, 21:12

Re: [KUPIĘ] Tani układ odzysku

Post autor: Arek »

A układy oparte na KMZ 10? Z tego co kiedyś czytałem, to problem polega na tym, że trzeba go czasem "przemagnesować" ? - nie wiem jak profesjonalnie się to nazywa. Są jeszcze jakieś minusy tego układu, poza jego niższą dokładnością?
Słyszałem, że ceny czujników poszły do góry, ale w tym temacie kiedyś były oferowane w przystępnej cenie.
http://forum.rakiety.org.pl/topic438.html
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: [KUPIĘ] Tani układ odzysku

Post autor: Paul »

Tak sie sklada, ze KMZ 51 jest juz wycofany z produkcji i stad ta jego wysoka cena. Co do KMZ 10 to sie nie wypowaiadam. Nie jestem elektronikiem, ale wszystkie tego typu uklady na zachodzie
oparte sa na KMZ 51. Moze dlatego, ze sa bardziej dokladne (?).
Jezeli juz jestesmy przy tym temacie, to chcialbym poruszyc jeszcze jedna kwestie, a mianowicie sprawe ceny. Nie koniecznie wszystko to co drogie musi byc i dobre, ale sa pewne rzeczy ktore po prostu
kosztuja pare zlotych i te powinno sie zainwestowac. Rozumie, ze w dzisiejszych czasach nikt nie ma za duzo pieniedzy, ale kto bedzie cos takiego robic ( czyt. elektronike ) i jeszcze do tego dokladac.

Paul
Arek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 8 sty 2012, 21:12

Re: [KUPIĘ] Tani układ odzysku

Post autor: Arek »

Dziękuję za informacje na temat KMZ 51. Co do pańskich przemyśleń o cenie, to w pełni się z tym zgadzam. Pewne koszty muszą zostać poniesione, jeśli chce się robić choćby i "podstawowe" modele. Popieram również rozważania nt. dokładania do interesu. Poczekam, aż pan Jaskiniowiec odwiedzi forum i zobaczę co dalej :)
ODPOWIEDZ