Strona 1 z 1

Rakietoplan

: sobota, 25 sie 2007, 19:08
autor: Gość
Witam!

Chodząc po stronie http://www.gpm.pl znalazłem jakąś niby rakietę niby samolot bezzałogowy i wpadł mi do głowy pomysł :idea: o zrobieniu tego:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f07 ... 5a822.html

cały korpus zrobię z papieru a silnik (to zaczepione na górze tego czegoś )

będzie prawdziwy. Ciekawe czy sie uda. :D

Czekam na komentarze :D



Pozdrawiam!

: piątek, 30 sty 2009, 07:02
autor: Gandziorz
Przecież to niemiecka rakieta V-1.

Posiadał on silnik pulsacyjny.

: sobota, 9 sty 2010, 18:28
autor: Erich
V-1 pod barwami US Navy?

przecież to szkopski wynalazek :roll:

: sobota, 9 sty 2010, 20:49
autor: wapniak
No no , Londyn ma znowu przechlapane...

Re: Rakietoplan

: sobota, 9 sty 2010, 21:04
autor: PIOTR
Uda się uda. Możesz zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze: klasyczny rakietoplan startujący pionowo i po wypaleniu odrzucenie silnika w celu obniżenia masy modelu i powrót lotem szybowym. Po drugie: start poziomy na silniku o niskim ciągu i długim czasie pracy. W ten sposób wykorzystasz siłę nośną skrzydeł. Powrót lotem szybowym, najlepiej sterowanym.

Do dzieła 8)