Strona 6 z 6
Re: LRE Drawsko 2011
: piątek, 4 lis 2011, 01:54
autor: Tofifi
Dla czego prędkość tak skacze?
W piątej sekundzie po wyjściu z prędkości ponad dźwiękowej spada, spada i znowu skacze w górę?
To samo po osiągnięciu apogeum - spada, rośnie, spada rośnie... przecież tak czy siak spadochron hamuje więc z jakiej racji prędkość skacze w górę?
Re: LRE Drawsko 2011
: piątek, 4 lis 2011, 17:46
autor: jaskiniowiec
Nie wiem skąd te skoki. Mogę tylko przypuszczać, że to efekt drgań powietrza przy korpusie. Prędkość jest wyliczana na podstawie zmian ciśnienia atmosferycznego w czasie. Jeśli ciśnienie zmienia się nieregularnie, to będą i skoki prędkości. Czas w końcu jest jedynym parametrem niezmiennym, stałym i odpornym na zakłócenia (dla upierdliwych: wiem co to zjawiska relatywistyczne

). Możliwe, że wysokość jest podawana z wartości uśrednianych, stąd tez jest tak gładkim wykresem. Bo jeśli mamy skoki cisnienia, to dlaczego wykres wysokości jest gładki, a prędkości taki pokorbiony? Wszak to dane pochodzące z jednego i tego samego czujnika.
Re: LRE Drawsko 2011
: sobota, 5 lis 2011, 21:43
autor: jaskiniowiec
Jeszcze kadr z filmu OSZ z lotu K1-x. Ciekawostka. Ksard miał rację: widać morze. Sprawdziliśmy na Google Earth i faktycznie z tej wysokości powinno być widoczne morze. Stało się to możliwe dzięki temu, ze nad morzem nie było chmur. Ponoć częste zjawisko.

Re: LRE Drawsko 2011
: niedziela, 6 lis 2011, 20:21
autor: robercik
Cześć
Proponuję wykonać fotomontaż i podmienić cholerną krzywą datę na tej klatce osz.
Wyskoczyć nad chmury...
Jeszcze jakiś czas i wyskoczymy nad tą pierzynkę gazową zwaną niebieskim niebem.
Pikna fota
pzdr
Re: LRE Drawsko 2011
: środa, 9 lis 2011, 14:17
autor: KSard
Wrzuciłem film ze startu K1-X w jakości HD autorstwa Taty Kacpra do naszego kanału na YT.
[youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=cA3tgtIfhGY[/youtube]
Tutaj link do wersji HD:
http://youtu.be/cA3tgtIfhGY?hd=1
O samym projekcie można poczytać
TUTAJ