Strona 6 z 6

Re: LRE Drawsko 2011

: piątek, 4 lis 2011, 01:54
autor: Tofifi
Dla czego prędkość tak skacze?
W piątej sekundzie po wyjściu z prędkości ponad dźwiękowej spada, spada i znowu skacze w górę?
To samo po osiągnięciu apogeum - spada, rośnie, spada rośnie... przecież tak czy siak spadochron hamuje więc z jakiej racji prędkość skacze w górę?

Re: LRE Drawsko 2011

: piątek, 4 lis 2011, 17:46
autor: jaskiniowiec
Nie wiem skąd te skoki. Mogę tylko przypuszczać, że to efekt drgań powietrza przy korpusie. Prędkość jest wyliczana na podstawie zmian ciśnienia atmosferycznego w czasie. Jeśli ciśnienie zmienia się nieregularnie, to będą i skoki prędkości. Czas w końcu jest jedynym parametrem niezmiennym, stałym i odpornym na zakłócenia (dla upierdliwych: wiem co to zjawiska relatywistyczne :) ). Możliwe, że wysokość jest podawana z wartości uśrednianych, stąd tez jest tak gładkim wykresem. Bo jeśli mamy skoki cisnienia, to dlaczego wykres wysokości jest gładki, a prędkości taki pokorbiony? Wszak to dane pochodzące z jednego i tego samego czujnika.

Re: LRE Drawsko 2011

: sobota, 5 lis 2011, 21:43
autor: jaskiniowiec
Jeszcze kadr z filmu OSZ z lotu K1-x. Ciekawostka. Ksard miał rację: widać morze. Sprawdziliśmy na Google Earth i faktycznie z tej wysokości powinno być widoczne morze. Stało się to możliwe dzięki temu, ze nad morzem nie było chmur. Ponoć częste zjawisko.

Obrazek

Re: LRE Drawsko 2011

: niedziela, 6 lis 2011, 20:21
autor: robercik
Cześć
Proponuję wykonać fotomontaż i podmienić cholerną krzywą datę na tej klatce osz.

Wyskoczyć nad chmury...
Jeszcze jakiś czas i wyskoczymy nad tą pierzynkę gazową zwaną niebieskim niebem.

Pikna fota :wink:

pzdr

Re: LRE Drawsko 2011

: środa, 9 lis 2011, 14:17
autor: KSard
Wrzuciłem film ze startu K1-X w jakości HD autorstwa Taty Kacpra do naszego kanału na YT.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cA3tgtIfhGY[/youtube]

Tutaj link do wersji HD: http://youtu.be/cA3tgtIfhGY?hd=1

O samym projekcie można poczytać TUTAJ