Strona 5 z 5
Re: Stargardzka Montownia Rakiet - klub rakietowy PTR
: sobota, 8 mar 2014, 14:46
autor: rafciodz
Nie wiadomo czy przyjechali do nas. Lekka nerwowość wkradła się w moje ruchy

ale prawdopodobnie uznali, że jest ok i pojechali.
W sumie było nas ponad 30 osób, może ktoś doniósł, że jakieś męty rozrabiają i po prostu przyjechali sprawdzić.
Nie mniej napisałem to dla chłopaków, żeby wiedzieli że wybierając odpowiednie miejsce, ustawiając ostrzeżenia i dbając o bezpieczeństwo można uprawiać modelarstwo rakietowe.
Re: Stargardzka Montownia Rakiet - klub rakietowy PTR
: wtorek, 11 mar 2014, 09:08
autor: robercik
Cześć
No to widzę że sezon wisenny otwarty na dobre, a przecież jeszcze zima

Gratuluję wypadu i fajnego poligonu.
Może lepiej na tablicy ostrzegawczej użyć "modele rakiet" ?
Pozdrawiam
Robert
Re: Stargardzka Montownia Rakiet - klub rakietowy PTR
: poniedziałek, 24 mar 2014, 22:30
autor: rafciodz
U nas praca wre, coraz więcej osób przerzuca się na rosy.
Maciej ze swoją "dziewczyną"

- Maciej ze swoją dziewczyną
- m11.jpg (253.23 KiB) Przejrzano 11242 razy
Patryk i jego "korkociąg"

- Patryk
- m14.jpg (314.24 KiB) Przejrzano 11242 razy
Wycinanki tak na koniec

- Wycinanki
- m4.jpg (298.87 KiB) Przejrzano 11242 razy
Re: Stargardzka Montownia Rakiet - klub rakietowy PTR
: wtorek, 25 mar 2014, 15:55
autor: Sw21
Myślę że za niedługo rosy już niewystarczą
Życzę powodzenia i pozdrawiam!
Aleksander
Re: Stargardzka Montownia Rakiet - klub rakietowy PTR
: środa, 26 mar 2014, 10:56
autor: rafciodz
Powoli przymierzamy się do Schermuł, dwa modele są niemal gotowe. Pewnie niedługo testy naziemne, potem silniki PTR, a w międzyczasie może wejdą ciekawe rozwiązania hybryd ( mniejsze i większe ).
Dzięki
Re: Stargardzka Montownia Rakiet - klub rakietowy PTR
: piątek, 15 maja 2015, 11:43
autor: rafciodz
Cześć
Na zaproszenie Centrum Kultury w Żaganiu przeprowadziłem warsztaty rakietowe dla młodzieży uczestniczącej w rajdzie "Kepleriada 2015". Uczestnikami rajdu byli uczniowie szkół z Żagania rywalizujący ze sobą w konkurencjach popularnonaukowych, wiedzy astronomicznej i naukach ścisłych. Oprócz tego szkoły zorganizowały wycieczki klas i wszyscy mogli pooglądać przywiezione ze Stargardu modele.
W rajdzie brało udział 38 uczniów w różnym wieku. Dodatkowym punktem były warsztaty rakietowe - każdy uczestnik dostał zestaw części do budowy modelu. Czasu było mało, ponieważ rajd trwał. Zestawy były tak pomyślane, aby użyć minimalną ilość kleju, a elementy kluczowe miały się trzymać nawet nie przyklejone.
Przy składaniu pomagali nauczyciele. Ja omawiałem kolejne kroki budowy i bardzo, bardzo pobieżnie zasady lotu. Wisienką na torcie były starty. Nie wszystkie udane niestety ( jak to w modelarstwie ) ale wszystkie rakiety wróciły w ręce uczestników i zostały na pamiątkę. Przekazałem też organizatorowi pamiątkowe dyplomy potwierdzające budowę i start pierwszego modelu rakiety.
Zainteresowanie uczniów było bardzo duże, pytań o parametry lotu modeli, szczegóły budowy modeli rakiet było bez liku. Każdy mógł wziąć do ręki model wykonany przez modelarzy ze Stargardu. Najmłodsi uczestnicy wycieczek mogli pościągać się z rozwiniętym spadochronem.
Impreza bardzo klimatyczna. Szkoda, że nie połączona z jakimś otwartym dla publiki festynem. Ale naprawdę niezwykła.
Wyścig popularnonaukowy - super pomysł!!! Gratulacje dla pana Jacka Patki i dyrekcji CK Żagań za kreatywność.
Poniżej link do fotorelacji na stronie organizatorów.
Kepleriada 2015
Impreza niszowa w małym mieście. Skromny charakter, klimat i miejsce super. - szkoda, że trudno im znaleźć sponsorów - bo jest w tym potencjał.
Rafał
Re: Stargardzka Montownia Rakiet - klub rakietowy PTR
: piątek, 12 cze 2015, 19:09
autor: rafciodz
Dziś kolejne już w czerwcu loty.
Czerwiec jest miesiącem podsumowującym - latamy i prowadzimy warsztaty co weekend. - Można się z nami pobawić na Lotnisku Kluczewo w Stargardzie.
Dziś po raz pierwszy oficjalnie baner naszego partnera.

- Starty 12.06.2015 Stargard Szczeciński
- WP_20150612_029.jpg (1.46 MiB) Przejrzano 10975 razy
Więcej na
Facebook - link
Re: Stargardzka Montownia Rakiet - klub rakietowy PTR
: piątek, 12 cze 2015, 20:11
autor: stary Leszek
Jestem pełen podziwu.
Szczególny zachwyt budzi tak liczny udział najmłodszych.
Niech się uczą, że można pożytecznie spędzić czas nie tylko
przy komputerze, tablecie lub telefonie.
Re: Stargardzka Montownia Rakiet - klub rakietowy PTR
: piątek, 12 cze 2015, 21:35
autor: rafciodz
Praca z maluchami jest najtrudniejsza, ale za to ich entuzjazm jest jak paliwo rakietowe. Pełen odlot.