Komputer pokładowy do rakiety
- jaskiniowiec
- Administrator
- Posty: 2379
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
Re: Komputer pokładowy do rakiety
Po wczorajszych i dzisiejszych testach, które przeprowadziliśmy wraz z Ksardem i Kacprem mogę Wam zdradzić tajemnicę 
Jesteśmy w stanie na żywo śledzić lot rakiety, z podglądem na mapie.
Mało tego, ścieżka zapisywana jest również online i zawiera wartości jak: czas, położenie, wysokość i prędkość. Dodatkowym atutem jest również to, że w razie rozbicia rakiety dane nie ulegają utracie i nawet pomimo tego, że namierzanie przestaje działać mamy dalej ostatnią znaną pozycję.
Mamy nadzieję sprawdzić poprawność zapisywanych danych w rakiecie K1-X
Dodatkowo w tle będzie działać SensorLogger zbierający zapisy z akcelerometru w 3 osiach, położenia w 3 osiach a także temperatury.
Jesteśmy w stanie na żywo śledzić lot rakiety, z podglądem na mapie.
Mało tego, ścieżka zapisywana jest również online i zawiera wartości jak: czas, położenie, wysokość i prędkość. Dodatkowym atutem jest również to, że w razie rozbicia rakiety dane nie ulegają utracie i nawet pomimo tego, że namierzanie przestaje działać mamy dalej ostatnią znaną pozycję.
Mamy nadzieję sprawdzić poprawność zapisywanych danych w rakiecie K1-X
Dodatkowo w tle będzie działać SensorLogger zbierający zapisy z akcelerometru w 3 osiach, położenia w 3 osiach a także temperatury.
Re: Komputer pokładowy do rakiety
A to się zdziwi tymi odczytami z akcelerometru
Pozdro!
Pozdro!
Re: Komputer pokładowy do rakiety
HejAdam pisze:A to się zdziwi tymi odczytami z akcelerometru![]()
Pozdro!
Kto? Co? Jak? Nie rozumiem :p
Re: Komputer pokładowy do rakiety
Witam!
Pozdrawiam!
No, właśnie logger się zdziwi. Do tej pory pewnie nie miał wielu okazji zapisywać przeciążenia takiej wielkości przez tyle czasu. Przepraszam, że tak nieczytelnie napisałemplacydo pisze: będzie działać SensorLogger zbierający zapisy z akcelerometru w 3 osiach
Pozdrawiam!
Re: Komputer pokładowy do rakiety
Telemetria z Androida "a'la" NASA - Projekt Polskiego Towarzystwa Rakietowego
Film nie jest dograny z danymi, jest to tylko test - nie ogarnąłem tego jeszcze do końca. Ale warto chyba pokazać wyniki.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ty1VrN4g-I4[/youtube]
Film nie jest dograny z danymi, jest to tylko test - nie ogarnąłem tego jeszcze do końca. Ale warto chyba pokazać wyniki.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ty1VrN4g-I4[/youtube]
- KSard
- Supersonic PROFI
- Posty: 1499
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
Re: Komputer pokładowy do rakiety
Znakomicie to wygląda. 
Nie wiem, jak tego dokonałeś, ale wygląda to bardzo profesjonalnie.
Pogratulować wiedzy, umiejętności i uporu.
Myślę, że już w niedługim czasie urządzenie to zostanie wykorzystane w konkretnym projekcie.
Nie wiem, jak tego dokonałeś, ale wygląda to bardzo profesjonalnie.
Pogratulować wiedzy, umiejętności i uporu.
Myślę, że już w niedługim czasie urządzenie to zostanie wykorzystane w konkretnym projekcie.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl
"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Re: Komputer pokładowy do rakiety
Cześć,
Fajnie to wygląda, może Andrzej w swojej rakiecie wykorzysta gdyby płytka znów się nie udała. Nawet jako pomiar dublowany?
Przy założeniu, że się z K-1x nie uda...
Fajnie to wygląda, może Andrzej w swojej rakiecie wykorzysta gdyby płytka znów się nie udała. Nawet jako pomiar dublowany?
Przy założeniu, że się z K-1x nie uda...
Free Your Mind