Komputer pokładowy do rakiety

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Jak widać pomysł wykorzystania telefonu komórkowego idzie coraz wyżej:

http://www.kosmonauta.net/index.php/Tec ... licie.html
placydo
PROFI
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Komputer pokładowy do rakiety

Post autor: placydo »

Po wczorajszych i dzisiejszych testach, które przeprowadziliśmy wraz z Ksardem i Kacprem mogę Wam zdradzić tajemnicę ;)
Jesteśmy w stanie na żywo śledzić lot rakiety, z podglądem na mapie.
Mało tego, ścieżka zapisywana jest również online i zawiera wartości jak: czas, położenie, wysokość i prędkość. Dodatkowym atutem jest również to, że w razie rozbicia rakiety dane nie ulegają utracie i nawet pomimo tego, że namierzanie przestaje działać mamy dalej ostatnią znaną pozycję.
Mamy nadzieję sprawdzić poprawność zapisywanych danych w rakiecie K1-X
Dodatkowo w tle będzie działać SensorLogger zbierający zapisy z akcelerometru w 3 osiach, położenia w 3 osiach a także temperatury.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komputer pokładowy do rakiety

Post autor: Adam »

A to się zdziwi tymi odczytami z akcelerometru :lol:
Pozdro!
placydo
PROFI
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Komputer pokładowy do rakiety

Post autor: placydo »

Adam pisze:A to się zdziwi tymi odczytami z akcelerometru :lol:
Pozdro!
Hej
Kto? Co? Jak? Nie rozumiem :p
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komputer pokładowy do rakiety

Post autor: Adam »

Witam!
placydo pisze: będzie działać SensorLogger zbierający zapisy z akcelerometru w 3 osiach
No, właśnie logger się zdziwi. Do tej pory pewnie nie miał wielu okazji zapisywać przeciążenia takiej wielkości przez tyle czasu. Przepraszam, że tak nieczytelnie napisałem :wink:
Pozdrawiam!
placydo
PROFI
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Komputer pokładowy do rakiety

Post autor: placydo »

Telemetria z Androida "a'la" NASA - Projekt Polskiego Towarzystwa Rakietowego

Film nie jest dograny z danymi, jest to tylko test - nie ogarnąłem tego jeszcze do końca. Ale warto chyba pokazać wyniki.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ty1VrN4g-I4[/youtube]
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komputer pokładowy do rakiety

Post autor: KSard »

Znakomicie to wygląda. :)
Nie wiem, jak tego dokonałeś, ale wygląda to bardzo profesjonalnie.

Pogratulować wiedzy, umiejętności i uporu.
Myślę, że już w niedługim czasie urządzenie to zostanie wykorzystane w konkretnym projekcie.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komputer pokładowy do rakiety

Post autor: rafciodz »

Cześć,

Fajnie to wygląda, może Andrzej w swojej rakiecie wykorzysta gdyby płytka znów się nie udała. Nawet jako pomiar dublowany?
Przy założeniu, że się z K-1x nie uda...
Free Your Mind
ODPOWIEDZ