Strona 2 z 3
: niedziela, 24 paź 2010, 20:49
autor: Paul
Ten problem mozna bardzo latwo obejsc:
http://raketove.modely.sweb.cz/raketove_motory.htm
... ale po czesku
Upozornění - jejich delaboraci a úpravu je vąak nutné svěřit profesionálním pyrotechnikům ! Úprava se týká zaslepení tří děr (ąikmé trysky pro přídavnou rotaci) ąrouby M3 x 10 a převrtáním centrální trysky na ø 4.5 mm. Bez této úpravy hrozí detonace motoru !
Paul
: niedziela, 24 paź 2010, 20:59
autor: Kacper
W praktyce rotacja nie wpływa na przebieg lotu, do tego jest mocno tłumiona przez stateczniki szczególnie przy większej prędkości.
Bardzo mi się podoba taki konkurs, szczególnie ze względu na dostępność silników. Chętnie w nim wystartuję.
: niedziela, 24 paź 2010, 21:47
autor: texwillerxxx
Jeszcze takie pytanko: Jestem tu nowy, nie znam organizacji, jak to jest:
Wszyscy jada na ustalone miejsce, czy kazdy rakiete sobie "puszcza" i tylko filmy na forum wstawiamy?
: niedziela, 24 paź 2010, 22:05
autor: Paul
Mysle, ze jest to do uzgodnienia. Ladniej i bardziej przejzyscie jest,jak sie wszyscy spotkamy. Mozna podpatrzec konkurencje

wymienic doswiadczenia, a wieczorem posiedziec wspolnie przy ognisku i kielbasce. Mysle, ze jest to o wiele ciekawsze niz puszczac sobie samemu rakietke za domem.
.... ale tak jak powiedzialem- jest to do uzgodnienia
Paul
: niedziela, 24 paź 2010, 22:10
autor: texwillerxxx
Bo ja z chojnowa jestem[legnica(wroclaw

)]
: niedziela, 24 paź 2010, 22:16
autor: Paul
Miejsce startow nie jest jeszcze uzgodnione, ale tak czy siak- jeden bedzie mial mniej inny z kolei wiecej do przejechania. I gdzie tu jest sprawiedliwosc ?
Paul
: poniedziałek, 25 paź 2010, 17:05
autor: Paul
Witam,
Dlaczego jestem za takim wlasnie konkursem ?
1. Wielkosc tzn. wymiary rakiety sa dla wszystkich jednakowe. W zaleznosci od wykonania ( i oto mi wlasciwie chodzi) bedziemy uzyskiwac odpowiednie wysokosci. Jest to konkurs wlasciwie skierowany do osob ktore zajmuja sie glownie technika wykonania samej rakiety.
2. Silnik fabryczny i tutaj widze wlasnie ta rownosc szans. By wykluczyc ewentualne "poniedzialkowe egzemplarze" kazdy bedzie mial prawo do 3 startow gdzie najwieksza wysokosc bedzie decydowac o zwyciestwie.
3. Jezeli konkurs mial by sie odbyc na jakims spotkaniu, to oczywiscie punkty za wykonanie modelu tez mozna by podpiac pod ten konkurs.
Dla osob zajmujacych sie rakietnictwem sportowym, jest to odpowiednik klasy S-5
Co do terminu to tez mysle, ze okres letni jest odpowiedni do tego celu konkursow.
Paul
: niedziela, 7 lis 2010, 12:50
autor: Paul
Witam,
Od dluzszego czasu nie widac na naszym forum Pana Zbigniewa Kapelana - moze ktos wie cos wiecej? Potrzebna mi jest jego pomoc, gdyz z tego co slyszalem posiada on wiele rysunkow wlasnie tych rakiet z tamtych czysow. Wymiary tych rakiet w ksiazce Pana Walczewskiego sa zbyt ogolne i na ich podstawie bedzie trudno zbudowac rakiete ktora by w przyblizeniu odpowiadala oryginalowi.
A tak na marginesie: Moze ktos z forumowiczow posiada jakies plany tych rakiet ? Oczywiscie mowa tu o rakietach RASKO
Pozdrawiam
Paul
: niedziela, 7 lis 2010, 15:31
autor: Bullet
: niedziela, 7 lis 2010, 16:34
autor: KSard
Chwała naszym południowym sąsiadom
Dziękujemy Bulletowi.