Strona 2 z 3

: poniedziałek, 19 sty 2009, 00:04
autor: Gandziorz
Zanim mnie ktoś zacznie gnać że odkopuje temat czy coś to przepraszam ale dam opis jak ja to robię.



Na początku przygotuj sobie piankę montażową, kartkę papieru, klej.



1. Zwiń papier w postaci stożka tak aby do stożka wchodził bez problemu korpus rakiety.

Dlaczego tak? Bo jak będziemy wycinać stożek z pianki, musimy pamiętać żeby było wejście do korpusu.

2. Jak już ustawiliśmy to ładnie zaklejamy, tak aby górna część była w miarę szczelna (ale tutaj uwaga: szczelinka mała musi być, pianka rośnie i mogłaby nam rozsadzić stożek z papieru).

3. Do środka psikamy piankę montażową i zostawiamy w pozycji pionowej odwróconej do drugiego dnia.

4. Na drugi dzień rozwijamy papier, i wycinamy tak aby elegancko przyległ do korpusu. Ja tutaj zaznaczam że przy większych rakietkach nie robię na styk, ale zostawiam ok. 2mm różnicy aby na głowicę nałożyć jeszcze gips w celu usunięcia porowatości pianki i eleganckiego wyszlifowania (nast. maluję sprayem).

5. Wyginamy drucik w kształcie litery U i wkładamy na koniec stożka, po środku tam gdzie wchodzi w korpus.



Niestety nie mam zdjęć wszystkich etapów, ale cześć jest dostępna w mojej galerii.

http://picasaweb.google.pl/jasnawizja/P ... etySirius#



Niedługo dodam zdjęcia "gipsowanie" stożka, i stożek po malowaniu.

: poniedziałek, 19 sty 2009, 00:50
autor: jaskiniowiec
Zamiast gipsu to lepiej zostawić trochę mniej miejsca i pokryć głowicę szpachlą poliestrową. Wytrzymalsze, lżejsze i dobrze się szlifuje. Gips jest kruchy.

: czwartek, 22 sty 2009, 00:08
autor: Gandziorz
Uwzględnię to. Na razie wydaje się duża przerwa, na całość i tak idzie tylko odrobiny gipsy, zawsze więcej idzie na dole żeby wygładzić papier ściernym do równego.

Wgrałem kolejne zdjęcia, jeszcze zdjęcia z szlifowania będę musiał zrobić.

: sobota, 31 sty 2009, 19:20
autor: Gość
Jak zrobić, żeby głowica w kontakcie z ziemią eksplodowała?



<span style="color: red">chyba mamy tutaj kandydata na banana krmt</span>

: sobota, 31 sty 2009, 23:51
autor: KSard
Nawet nie myśl o tym :!:

: niedziela, 1 lut 2009, 00:49
autor: PINOT
Najpierw pokombinuj jak byc pewnym, aby nie spadła ci na łeb

: niedziela, 1 lut 2009, 17:32
autor: Gość
co znaczy " banan krmt " ? A tak wogóle to tylko żartowałem.

: niedziela, 1 lut 2009, 17:45
autor: jaskiniowiec
Ban, zmieniony żartobliwie na banana. Twój żart jest z gatunku ciężkich. Modelarstwo rakietowe to nie zbrojenia. Robiąc takie eksperymenty stajesz się niebezpieczny dla innych, siebie i dla Nas.

Słowem: o mało nie wyleciałeś z forum. Skonkretyzuj swoje zainteresowania: jeśli interesuje Cię modelarstwo połączone ze świadomością dbania o bezpieczeństwo - to witamy, jeśli chcesz przyszpanować konstruując bazooki, to spadaj.

: niedziela, 1 lut 2009, 19:37
autor: milimetr65
Pochwalam stanowczość Jakińjowca o osobiście mówie stanowcze NIE nawet dla żatów na ten temat . Jesteśmy dorośli dorabiamy sie razem i powoli dochodząc do czegoś a tu dureń takie pytanie zadaje i właśnie dotarliśmy do tego że internet nie ma granic tylko szkoda że w GŁUPOCIE

: poniedziałek, 2 lut 2009, 01:36
autor: jaskiniowiec
I niniejszym proponuję zakończyć męczenie Sierściucha. Czas pokaże, co wybrał.:)