Strona 2 z 3

: wtorek, 26 sie 2008, 14:58
autor: Kacper
Witam!



Według mnie wytrzyma bez problemu. Ale zdaje mi się, że wytrzymałość tej rury będzie wykorzystana w bardzo małym stopniu. Można by ją stoczyć do 2mm będzie lżejsza a i tak wytrzyma 8MPa.

: wtorek, 26 sie 2008, 21:57
autor: Wiśnia
Do Pinota : odpisałem na twoje pytanie zobacz jeszcze raz w poście ze zdjęciami. paliwo spalać będzie się na całej powieszchni.

: wtorek, 26 sie 2008, 23:06
autor: PINOT
rzeczywiście, sorry :oops: starość nie radość



Ziarno przy tym Kn będzie paliło się szybko. Jak rozwiążesz kwestie zapłonu całej powierzchni? Bez tego silnik nie osiągnie parametrów. No i ten papier jako izolacja...hmmm, może chociaż go czymś zlaminować? Aluminium wystarczy liznąć płomieniem aby przy Kn=350 puściło

: środa, 27 sie 2008, 22:31
autor: Wiśnia
Kiedy robiłem silnik z pcv, który miał podobną izolację i czas pracy nie było problemu.

Z wyliczeń w thermcas wynika, że temperatura korpusu podniesie się tylko o 2 Celcjusze. Tylko nie wiadomo czy gazy przepływające nie zerwą izolacji i wtedy lipa, może dojść do tego o czym mówisz. Liczę na fakt, że aluminium dobrze przewodzi ciepło. Co do zapłonu jeszcze się nie zastanawiałem. W komorze jest stosunkowo ciasno także gazy z zapalnika i pierwszej części zapalonego paliwa szybko będą kierowały się w stronę dyszy zapewniając szybki zapłon. Chyba? :lol:

: czwartek, 4 wrz 2008, 18:01
autor: Wiśnia
Silnik prawie gotowy :D

byłby dzisiaj gotowy ale zgubił mnie pośpiech i zniszczyłem wkłatke grafitową przy toczeniu wlotowego stożka :oops:

jestem w silnej depresji :oops:

wykonam niedługo nową wkładke ale to sporo roboty do wykonania częsni wylotowej urzyłem CNC

http://www.fotosik.pl

http://www.fotosik.pl

tu widać przekruj wkładki grafitowej fukcja opisuąca porabolę to:

Y=0,7449x^2

http://www.fotosik.pl

: czwartek, 4 wrz 2008, 18:40
autor: jaskiniowiec
Extra zrobiony

podoba mi się

: czwartek, 2 paź 2008, 18:16
autor: Wiśnia
http://www.fotosik.pl

Mam już dysze. Z małym poślizgiem ale mam, nie długo finał :lol:

: czwartek, 2 paź 2008, 18:33
autor: jaskiniowiec
Czekamy więc cierpliwie.

: piątek, 3 paź 2008, 07:47
autor: KSard
Bardzo fajny silnik - myślę, że zagada spokojnie.



Mam tylko jedną uwagę techniczną - zamieszczajmy zdjęcia o szerokości maksymalnie do 650 pikseli.

Twoje fotki mają dwa razy tyle - utrudnia to oglądanie zdjęć.

: środa, 17 mar 2010, 21:51
autor: POczatkujacy
Małe pytanko:

Oringi lepiej wstawiać na początku dyszy lub zatyczki, czy na końcu czy w połowie czy to obojętne?? Czy jak mam ostatni bloczek paliwa to czy zatyczka może się ztykać z karmelkiem czy Przedłużyć inhibitacje bloku paliwa i żeby zatyczka dotykała inhibitatoraa w tym przypadku papieru?