Strona 2 z 2

Re: Festwial METEOR 2020

: czwartek, 17 wrz 2020, 09:55
autor: Vigoniusz
Pewnie znowu naklejka z numerem telefonu zrobiła robotę? Muszę też w takie się zaopatrzyć.

Re: Festwial METEOR 2020

: czwartek, 17 wrz 2020, 11:00
autor: tadeusz
Nie naklejka a numer tel. napisany pisakiem.

Re: Festwial METEOR 2020

: czwartek, 24 wrz 2020, 21:48
autor: tadeusz
Dziś otrzymałem zaginioną rakietę "Świderek" i nadal nie wiem dlaczego w końcowej fazie lotu zaczęła kręcić młynka.
Podejrzewałem erozję dyszy lub przepalenie KS ale żadna z tych wersji się nie sprawdziła.Uszkodzenie stateczników też nie wchodzi w grę.Rakieta startowała jak po sznurku oprócz pierwszego lotu , który destabilizowała erozja porcelitowej dyszy.
Moja trzecia hipoteza jest taka ,że w pierwszej fazie wypalało się uzupełnienie ziarna nowym paliwem parafina/żywica
70/30% a potem pozostała zwęglona powierzchnia starego ziarna,która była bardziej odporna na spalanie/a obawiałem się ,
że po szybkim spaleniu nowego rdzenia płomień dojdzie do ścianki KS i ją przepali ale tak się nie stało bo regres ziarna
zakończył się na zwęglonej granicy starego ziarna/. Dalej niecentryczny wtrysk ,niecentryczna i chropowata KS oraz niedobór paliwa mogły spowodować młynka.Niestety nie udało się odczytać wysokości lotu z układu odzysku 'Quark" bo
jego akumulator /przez ponad 10 dni/ rozładował się do zera i wyzerował go.