Strona 2 z 2
: poniedziałek, 15 wrz 2008, 19:00
autor: kermit
nie
cyjanoakryl nie ima się zupełnie do tworzyw świecowych ( polipropylen polietylen i polibutylen) całkowity brak adhezji
.
: poniedziałek, 15 wrz 2008, 22:00
autor: Pigła
.
: wtorek, 16 wrz 2008, 15:14
autor: Kacper
Witam!
Jedyne co klei (a właściwie zgrzewa) PP to bardzo mocno rozgrzany klej na ciepło. Co prawda klej na ciepło już sam w sobie nie jest dość wytrzymały ale i tak połączenie jest zdecydowanie lepsze niż za pomocą cyjanoakryli, żywic, butaprenów, wikoli, klejów polimerowych itd.
: wtorek, 16 wrz 2008, 17:47
autor: kermit
rozpuszczalnikiem do poilpropylenu jest dekalina, co DMF to nie wiem czy to ruszy.
A najskutecziejsze jest nie tyle klejenie co spawanie ale wtedy tylko polipropylen z polipropylenem, pcv z pcv poloietylen z polietylenem itd.
Jak to zrobić??
1. Okulary spawalnicze

( ewentualnie przeciwsłoneczne ale dość ciemne )
2. Lupa
3 Słoneczny dzień
resztę sobie dośpiewajcie

, ja to wypróbowałem, da się zrobić
: wtorek, 3 lut 2009, 21:31
autor: Gość
Zgadza się spawanie jest skuteczne, można użyć zwykłej lutownicy i kawałka pp jako spoiwa. Topi się łączone krawędzie i spoiwo, a spoinę trzeba uciskać kawałkiem igelitowej rurki. W przypadku cienkich ścianek efekt jest taki sobie, ale elementy grubości 2-3 mm trzymają się dość dobrze.