Strona 2 z 2

: poniedziałek, 15 wrz 2008, 19:00
autor: kermit
nie :(

cyjanoakryl nie ima się zupełnie do tworzyw świecowych ( polipropylen polietylen i polibutylen) całkowity brak adhezji

.

: poniedziałek, 15 wrz 2008, 22:00
autor: Pigła
.

: wtorek, 16 wrz 2008, 15:14
autor: Kacper
Witam!



Jedyne co klei (a właściwie zgrzewa) PP to bardzo mocno rozgrzany klej na ciepło. Co prawda klej na ciepło już sam w sobie nie jest dość wytrzymały ale i tak połączenie jest zdecydowanie lepsze niż za pomocą cyjanoakryli, żywic, butaprenów, wikoli, klejów polimerowych itd.

: wtorek, 16 wrz 2008, 17:47
autor: kermit
rozpuszczalnikiem do poilpropylenu jest dekalina, co DMF to nie wiem czy to ruszy.

A najskutecziejsze jest nie tyle klejenie co spawanie ale wtedy tylko polipropylen z polipropylenem, pcv z pcv poloietylen z polietylenem itd.

Jak to zrobić??

1. Okulary spawalnicze :D ( ewentualnie przeciwsłoneczne ale dość ciemne )

2. Lupa

3 Słoneczny dzień

resztę sobie dośpiewajcie :wink:, ja to wypróbowałem, da się zrobić

: wtorek, 3 lut 2009, 21:31
autor: Gość
Zgadza się spawanie jest skuteczne, można użyć zwykłej lutownicy i kawałka pp jako spoiwa. Topi się łączone krawędzie i spoiwo, a spoinę trzeba uciskać kawałkiem igelitowej rurki. W przypadku cienkich ścianek efekt jest taki sobie, ale elementy grubości 2-3 mm trzymają się dość dobrze.