Re: Fora Modelarstwa Kosmicznego
: poniedziałek, 18 mar 2013, 17:05
Witam,
Obojetnie ilu bedzie chetnych, ja startuje na 100 % !!!
Pozdrawiam
Paul
Bardzo chetnieRobimy to S1-D ?
Pozdrawiam
Paul
forum dyskusyjne
https://forum.rakiety.org.pl/
Bardzo chetnieRobimy to S1-D ?
Problem w tym, ze rakiety w klasie S1-D maja srednice 60 mm.Piotr oferuje prawie gotowe modele kartonowe (dwuwarstwowe) z głowicą plastikową.
Korpus rakiety ma 30 mm średnicy. Trzeba tylko dorobić spadochron i można startować w zawodach.
Dołaczam się do pytania, tym bardziej że wysokości będa niższe niż K1-Xverex pisze: Mam pytanie, jak widzicie sprawę altimetrów? Czy każdy mierzy wysokość swoim, czy też będzie jeden lub kilka jednakowych altimetrów do wykorzystania? Ostatni lot K1-X pokazał, że każdy altimetr mierzy wysokość nieco inaczej (SALT / AltimeterTwo: bodajże 4559,5m / 4545m), więc dobrze byłoby gdyby altimetr każdy miał jednakowy.
Jest jeszcze trochę czasu, ale im wcześniej zaplanujemy warunki jaki musi spełniać model, tym większa szansa na więcej chętnych i na to że wszyscy oni zdążą spłodzić model. Rozumiem że gabaryty/waga/montaż altimetru i zasilania zostaną dokładnie podane aby każdy to uwzględnił w swoim projekcie. Montaż i przekładanie powinny iść wówczas dużo sprawniejsław pisze: Pamiętając oczywiście o minimalnych wymiarach
Tofifi pisze:Kwestie altimetru poruszyłem już kiedyś w tym temacie: Altimetry dla PTRu.
Kwestia dość istiotna na którą jeszcze raz zwracam uwagę, to "standaryzacja" komory z elektorniką. A najepiej by było, zrobić cały kosz, który byłby przekazywany uczestnkowi. Kto chce startować musi dostosować swoją rakietę pod konkretną średnicę, oraz umiejscowienie kosza z elektorniką.
Inaczej nie ma mowy o sprawnym -przekładaniu elektorniki, bo jeden, będzie miał tak drugi, tak, inny takie zasilanie, inny takie, jednemu cos nie bedzie pasować....