Rygiel elektromechaniczny

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

No dokładnie!



Nad takim rozwiązaniem myśleliśmy już od dawna, ale brakowało tej kropki nad "i".

Wydaje się, że Mały jest bliski celu :lol:
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: PIOTR »

Aby pilot zadziałał rakieta musi być "otwarta". W jaki sposób będzie rozdzielany korpus?
Bullet
PROFI
Posty: 284
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bullet »

Wyrzucenie pilota na pułapie na podstawie zmiany ciśnienia lub magnetyzmu lub innej metody. W drodze powrotnej na wcześniej założonej wysokości lub ustalonym czasie nastąpi rozdzielenie członów i wyrzucenie spadochronu głównego.



Rozdzielenie nastąpi dzięki grawitacji i oporowi pilota
grzesiekb26
**
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Post autor: grzesiekb26 »

Może pozwolę sobie przedstawić własną koncepcję wykorzystania serwa na podstawie omawianego patentu, który mnie zaintrygował w wyniku czego wymyśliłem tego rodzaju rozwiązanie. Z chęcią wysłucham opinii. Pozdrawiam :wink:

http://img175.imageshack.us/i/rysunek1dv.jpg/
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

System ten nie przewiduje rozdzielania rakiety i pozniej odpalenia glowicy ze spadochronem glownym. Wszystko odbywa sie na zasadzie "albo wszystko przez glowice" ..... "albo wszysko przez podzial rakiety". Na tym wlasnie haku jest zawieszony spadochron pilot ktory po jego zwolnieniu wyciaga spadochron glowny.



Paul
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: PIOTR »

Ponawiam pytanie: w jaki sposób pilot spadochronu znajdzie się poza korpusem rakiety?
Bullet
PROFI
Posty: 284
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bullet »

Na pułapie zostanie odrzucona głowica przy pomocy ładunku miotającego, na podstawie wskazań altimetra (wzrost ciśnienia lub 1-sekundowa stała wartość) lub UWS-a (zmiana położenia KMZ`a względem ziemi) lub innego ustrojstwa.

Odrzucona głowica wyciągnie pilot, który jednym końcem będzie przywiązany do głowicy a drugim do zaczepu widocznego na zdjęciach powyżej.



Po wcześniej ustalonym czasie (UUWS) lub wysokości (altimetr) zostanie uruchomione serwo, które zwolni zaczep. Do zaczepu będzie umocowany spadochron główny który zostanie wyciągnięty z korpusu.



Można też układ spadochronów lub elementów rozłączanych rozwiązać trochę inaczej, ale to już tylko kwestia radosnej twórczości konstruktora.
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: PIOTR »

i tego przepraszam, nie rozumiem.

Dwie różne wizje? Może autor tematu opowie coś więcej? Na przykład w jaki sposób spakowany jest spadochron główny?
Awatar użytkownika
malyro
PROFI
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malyro »

Witam!

Jak już wcześniej pisałem rygiel w moim przypadku będzie dokoptowany do rakiety "Serw1" w której zastosowałem odzysk z mechaniczną zapadką :

http://www.nieboloty.fora.pl/systemy-od ... a,936.html

co wymusza pewne rozwiązania i tego konsekwencje

Obrazek

tzn. rakieta w moim przypadku musi spełniać warunek aby przy opadaniu głowica była do góry w innym przypadku spadochron pewnikiem się zaklinuje we wnętrzu rakiety.

pzdr.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

A jak planujesz wyzwolic pilota? Pirotechnicznie, czy za pomoca serva?



Paul
ODPOWIEDZ