.

czyli zaczynamy zabawę!
Pigła

.

Post autor: Pigła »

.
Ostatnio zmieniony środa, 30 paź 2024, 16:45 przez Pigła, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Post autor: Gość »

Jaki materiał Cie interesuje ??
Gość

Post autor: Gość »

odrazu mówie jak i z czego :D (najlatwiej i najlepiej :P jak na amatora)

potrzebny jest kawał styropianu ( z tego sie najlepiej robi)

wiertarka i wiertło(może być inny napend ale musi mieć wysokie obroty)

nóż introligatorski

taśma klejąca

papier ścierny 2 rodzaje "100p" i "200p" niekonieczne z tym "p" :wink





bierzemy naż stryopian i wycinamy jego nadniat ale tyko powieszchownie i delikatnie potem już lekko ukształtowany kawałek styropianu mabijamy na wiertło (nie może sie obracać na wierkte musi być ma nim osadzone )bieżemy możyk introligatrorski i wywjmujemy ostrze z plastiku ( choć żyletka terz jest bdb do tego) włańczamy wiertarke żeby zobaczyć czy nieczuć "wibracji wiertarki" musi być wyważone . potem włączamy wiertarke na ok 75% jej max prędkości (nie na max bo jeszcze weźmie sie wam zjara :P ) i wyginamy ostrze możyka tyko żeby nie złameć i delikatnie podsówamy i po malutku zcinamy styropian ( nie wcisnąć i uważać nie za głeboko wepchnąć bo sie zatrzyma i zaszne sie zdzerać w śrotku ) trzeba po woli i delikatniee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak nabierze kształtu wtedy bierzemy gruby papier ścierny i terz delikatnie ją szlifujemyyyy i potem drobniejszym i dopasujemy czy nie jest za duża bo jak będze za mala to trzeba od nowa :P i tyle potem szpachlujemy nasz wyrób i malujemy i jest świetna chyba żE JO kszywo zrobicie :P



jak so błendy to mówcie jak cos niemam czasu ich tera poprawiać potem to zrobie ok ????

<span style="color: red"><span style="font-weight: bold">Zocha edit</span></span> : <span style="color: red">są błedy ale najlepiej jak sam je poprawisz - szybciej nauczysz pisac poprawnie ;]</span>ó



<span style="color: blue"> poprawiłem błędy :D a jak będo to niewiem ja tu ich nie widze Obrazek [AurOr :wink: ]</span>
Pigła

.

Post autor: Pigła »

.
Ostatnio zmieniony środa, 30 paź 2024, 16:44 przez Pigła, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Post autor: Gość »

Kluczownik pisze:odrazu mówie jak i z czego :D (najlatwiej i najlepiej :P jak na amatora)

potrzebny jest kawał styropianu ( z tego sie najlepiej robi)

wiertarka i wiertło(może być inny napend ale musi mieć wysokie obroty)

nóż introligatorski

taśma klejąca

papier ścierny 2 rodzaje "100p" i "200p" niekonieczne z tym "p" :wink





bierzemy naż stryopian i wycinamy jego nadniat ale tyko powieszchownie i delikatnie potem już lekko ukształtowany kawałek styropianu mabijamy na wiertło (nie może sie obracać na wierkte musi być ma nim osadzone )bieżemy możyk introligatrorski i wywjmujemy ostrze z plastiku ( choć żyletka terz jest bdb do tego) włańczamy wiertarke żeby zobaczyć czy nieczuć "wibracji wiertarki" musi być wyważone . potem włączamy wiertarke na ok 75% jej max prędkości (nie na max bo jeszcze weźmie sie wam zjara :P ) i wyginamy ostrze możyka tyko żeby nie złameć i delikatnie podsówamy i po malutku zcinamy styropian ( nie wcisnąć i uważać nie za głeboko wepchnąć bo sie zatrzyma i zaszne sie zdzerać w śrotku ) trzeba po woli i delikatniee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak nabierze kształtu wtedy bierzemy gruby papier ścierny i terz delikatnie ją szlifujemyyyy i potem drobniejszym i dopasujemy czy nie jest za duża bo jak będze za mala to trzeba od nowa :P i tyle potem szpachlujemy nasz wyrób i malujemy i jest świetna chyba żE JO kszywo zrobicie :P



jak so błendy to mówcie jak cos niemam czasu ich tera poprawiać potem to zrobie ok ????

Zocha edit : są błedy ale najlepiej jak sam je poprawisz - szybciej nauczysz pisac poprawnie ;]ó



poprawiłem błędy :D a jak będo to niewiem ja tu ich nie widze Obrazek [AurOr :wink: ]






Boże Święty.... :?



Zocha edit Kolego przestań nabijać sobie posty głupimi odpowiedziami jeden już skasowałem ale tym razem masz ostrzeżenie
Gość

Post autor: Gość »

^^^^^^^^^^^^ to k**** mądry sie znalaz :evil:"0" />
Pigła

.

Post autor: Pigła »

.
Ostatnio zmieniony środa, 30 paź 2024, 16:47 przez Pigła, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Post autor: Gość »

w 3 pierwszych rakietach zrobilem z papieru jak on ^^ następna byla z plastiku potem pianki ale styropian jest jak dlamnie najleprzym rozwiązaniem :)
Gość

Post autor: Gość »

Głowice... hmm od styropianu dozu lepszym materiałem jest styrodur. Twozywo to samo ale forma inna mianowicie nie ma "kulek" tylko jednolita i dość gesta pianka. Wykonanie: wycinamy z grubsza kształt głowicy i u podstawy robimy dziurę. Kawałek drewnianego kołka (ew ołówek) smarujemy obficie klejem DISTAL (do otwru tez go ładujemy :D) i osadzamy w otworze. Po 24h gdy zwiąże kołek osadzamy w wiertarce i toczymy papierem ściernym 100 a potem 300.



Inną metodą jest toczenie głowic z drewna (zapraszam do modeli własnorecznie wykonanych, temat o rakiecie "mrok i zło") sosnowego na tokarce. NIestety- nie kazdy ma :( Taką głowicę warto potem wydrążyc od środka aby była lżejsza :D



Pozdrawiam Jacek R.
Gość

Post autor: Gość »

mOżE JAKI FILMIK Z TOCZENIA

PZDR
ODPOWIEDZ