Paliwo żywiczne

Skład wykonanie itp...
Kapeć
**
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Paliwo żywiczne

Post autor: Kapeć »

Mam pytanko (jezeli jest głupie napiszcie mi to i wywalcie post):



Wiekszosc osób stosuje do paliw żywicznych pył AL i Mg a czy próbował ktos takiej mieszanki:



1)KNO3, epoxy, węgiel

lub

2)KNO3, epoxy, węgiel, siarka



2) to niby zwykły proch czarny z lepiszczem ale skladniki tanie i łatwe do zdobycia

1) wersja powinna byc całkiem ciekawa tez i nie trzeba jechac do chemicznego. :P Jak nikt nie wymyslił moze to byc to paliwo kapciowe :D a jak wymyslił to juz sie chowam zawstydzony niewiedza i tym ze forum zasmiecam :roll:

Proporcje sie wyliczy :) tylko chodzi mi o to czy taka mieszanka istnieje jakie ma parametry.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Zerknij na stronę Nakki. Testował tego typu paliwka. Ksard też to kiedyś sprawdzał. Paliwa do wykorzystania, impulsem nie powalają i palą się dość wolno.
Kapeć
**
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Kapeć »

hmmm a porównujac do karmelka? Poszukam tej strony a i bym poprosił odrazu o link warto by go bylo umiescic tez dla innych
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Kapeć
**
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Kapeć »

hmm przydała by mi sie jedna proporcja i byłbym wdzieczny jakby mi ktos podał



Jaka jest proporcja KNO3 do żywicy epoxy? tzn chodzi mi o to ile nalezy uzyc saletry w nadmiarze zeby wydajnie spalic epoksydówke w mieszance. Wyliczenie tego to podstawa do badania paliw żywicznych



Jeszcze pytanie drugie. Jak stosujecie poliuretan to w jakiej postaci mozna go kupic ja znam tylko pianke poliuretanowa w handlu?





Na pytanie 1wsze znalazłem chwile pozniej odpowiedz na stronie Nakki bo przeoczylem 1 artykuł wiec podaję wg niego::



70% KNO3 i 30% epoxy
ODPOWIEDZ