Oglądałem dziś w sklepie taką rurkę:

Stosuje się je między innymi do ogrzewania podłogowego, muszą więc być naprawdę trwałe, dopuszczalne ciśnienie pracy stałej to 10 barów, z tego co pamiętam w sklepach Tadmar i matex mają do wypożyczenia zaciskarkę do tych rur więc nie byłoby problemu raz na jakiś czas nawet na miejscu zacisnać sobie kilka silniczków ; )
Na pierwszy rzut oka nie wygląda to źle, jeśli nie dopatrzycie się niczego co ewidentnie wyklucza tą rurę jako materiał na korpus silnika od poniedziałku zabieram się za produkcję testowego egzemplarza.
Pozdrawiam.