Bezwładnik wodny z pływakiem?
-
Gość
Bezwładnik wodny z pływakiem?
Witam.
Jakiś czas temu na innym forum ktoś wspomniał o bezwładniku w którym zastosowano rurkę z wodą, w środku pływak. Wie ktoś coś więcej na ten temat? bo nigdzie się nie spotkałem z dokładniejszym opisem działania.
pozdrawiam.
Jakiś czas temu na innym forum ktoś wspomniał o bezwładniku w którym zastosowano rurkę z wodą, w środku pływak. Wie ktoś coś więcej na ten temat? bo nigdzie się nie spotkałem z dokładniejszym opisem działania.
pozdrawiam.
- jaskiniowiec
- Administrator
- Posty: 2379
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
-
Gość
Cześć.
No własnie nie do końca wiem jak by miał zadziałać, mniejwięcej wyobrażam sobie to tak ze pływak wiadomo na górze się unosi, elektrody na dole, zrobiłem sobie taki czujnik testowy na szybko ale hmm nawet szybki ruch ręką w górę i pływak wciska do połowy, więc przy starcie rakiety na bank złączy elektrody, jednak mam pomysł jak to wykorzystać, wieczorem przedstawię schemat, jeszcze nie mogę dodać linka bo 24h od rejestracji musi upłynąć, więc zainteresowani muszą cierpliwie zaczekać : )
No własnie nie do końca wiem jak by miał zadziałać, mniejwięcej wyobrażam sobie to tak ze pływak wiadomo na górze się unosi, elektrody na dole, zrobiłem sobie taki czujnik testowy na szybko ale hmm nawet szybki ruch ręką w górę i pływak wciska do połowy, więc przy starcie rakiety na bank złączy elektrody, jednak mam pomysł jak to wykorzystać, wieczorem przedstawię schemat, jeszcze nie mogę dodać linka bo 24h od rejestracji musi upłynąć, więc zainteresowani muszą cierpliwie zaczekać : )
- jaskiniowiec
- Administrator
- Posty: 2379
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
Jedyne co mi przychodzi na myśl, to pływak w cieczy dociskany sprężyną do dołu, czyli zanurzany. W warunkach ciążenia, będzie pływał. Po zakończeniu pracy silnika, następuje stan ujemnego przyspieszenia lub przynajmniej nieważkości, co umożliwi dociśnięcie pływaka do dołu przez sprężynę, jako że znika siła wyporu. Tylko to jakieś straszne i niewygodne kombinacje. Trzeba przecież jeszcze przenieść ruch pływaka na możliwość włączania obwodu elektrycznego.
Słowem: dało by się, tylko po co. To strzelanie z armaty do muchy.
Słowem: dało by się, tylko po co. To strzelanie z armaty do muchy.
-
Gość
Cześć.
Co mnie skłoniło? chyba dwa są powody, po pierwsze luie kombinować, i kożystać z niekonwencjonalnych rozwiązań, po drugie lubię wodę i wszystko co z nią związane.
Chodzi mi o stworzenie w miare prostego układu który nie wymaga elektronicznego timera. Wiem wiem pewnie nie jeden taki był i jak z wykle nic z tego nie wyszło, ale chcę spróbować : )
Co mnie skłoniło? chyba dwa są powody, po pierwsze luie kombinować, i kożystać z niekonwencjonalnych rozwiązań, po drugie lubię wodę i wszystko co z nią związane.
- jaskiniowiec
- Administrator
- Posty: 2379
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
-
Gość
Bezwładnik wodny + mechaniczny
Wydaje mi się że to ma szansę zadziałać, o ile podczas spadania rakiety styropian w wodzie zachowuje się tak samo jak podczas spoczynku. Dziś ro rurki zamiast wody wlałem olej roślinny co prawda jest zbyt gęsty bo styropian z jednego końca na drugi wędrował jakieś 12s ale jeśli by tam zamiast oleju wlać inną ciecz gęstszą od wody, można by zastosować to jako opóźniacz. Zerknijcie na schemat i powiedzcie co ewentualnie nie tak jest. 

-
Paul
- Supersonic PROFI
- Posty: 937
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Luedenscheid
Witam,
Tyle teoria, a pryktyka wyglada niestety troche inaczej.
Rysunek nr.2
A jak zachowa sie ta ciecz (woda) w momencie ruchu jednoznacznie opoznoionego, pojdzie rowniez w gore. I jak to bedzie w tedy wygladac z ta wypornoscia ????
Pomysl jeszcze troche nad tym rozwiazaniem.
Bardzo ladne zadanie dla mlodych fizykow.
Pozdrawiam
Paul
Tyle teoria, a pryktyka wyglada niestety troche inaczej.
Rysunek nr.2
A jak zachowa sie ta ciecz (woda) w momencie ruchu jednoznacznie opoznoionego, pojdzie rowniez w gore. I jak to bedzie w tedy wygladac z ta wypornoscia ????
Bardzo ladne zadanie dla mlodych fizykow.
Pozdrawiam
Paul