.
Zanim mnie ktoś zacznie gnać że odkopuje temat czy coś to przepraszam ale dam opis jak ja to robię.
Na początku przygotuj sobie piankę montażową, kartkę papieru, klej.
1. Zwiń papier w postaci stożka tak aby do stożka wchodził bez problemu korpus rakiety.
Dlaczego tak? Bo jak będziemy wycinać stożek z pianki, musimy pamiętać żeby było wejście do korpusu.
2. Jak już ustawiliśmy to ładnie zaklejamy, tak aby górna część była w miarę szczelna (ale tutaj uwaga: szczelinka mała musi być, pianka rośnie i mogłaby nam rozsadzić stożek z papieru).
3. Do środka psikamy piankę montażową i zostawiamy w pozycji pionowej odwróconej do drugiego dnia.
4. Na drugi dzień rozwijamy papier, i wycinamy tak aby elegancko przyległ do korpusu. Ja tutaj zaznaczam że przy większych rakietkach nie robię na styk, ale zostawiam ok. 2mm różnicy aby na głowicę nałożyć jeszcze gips w celu usunięcia porowatości pianki i eleganckiego wyszlifowania (nast. maluję sprayem).
5. Wyginamy drucik w kształcie litery U i wkładamy na koniec stożka, po środku tam gdzie wchodzi w korpus.
Niestety nie mam zdjęć wszystkich etapów, ale cześć jest dostępna w mojej galerii.
http://picasaweb.google.pl/jasnawizja/P ... etySirius#
Niedługo dodam zdjęcia "gipsowanie" stożka, i stożek po malowaniu.
Na początku przygotuj sobie piankę montażową, kartkę papieru, klej.
1. Zwiń papier w postaci stożka tak aby do stożka wchodził bez problemu korpus rakiety.
Dlaczego tak? Bo jak będziemy wycinać stożek z pianki, musimy pamiętać żeby było wejście do korpusu.
2. Jak już ustawiliśmy to ładnie zaklejamy, tak aby górna część była w miarę szczelna (ale tutaj uwaga: szczelinka mała musi być, pianka rośnie i mogłaby nam rozsadzić stożek z papieru).
3. Do środka psikamy piankę montażową i zostawiamy w pozycji pionowej odwróconej do drugiego dnia.
4. Na drugi dzień rozwijamy papier, i wycinamy tak aby elegancko przyległ do korpusu. Ja tutaj zaznaczam że przy większych rakietkach nie robię na styk, ale zostawiam ok. 2mm różnicy aby na głowicę nałożyć jeszcze gips w celu usunięcia porowatości pianki i eleganckiego wyszlifowania (nast. maluję sprayem).
5. Wyginamy drucik w kształcie litery U i wkładamy na koniec stożka, po środku tam gdzie wchodzi w korpus.
Niestety nie mam zdjęć wszystkich etapów, ale cześć jest dostępna w mojej galerii.
http://picasaweb.google.pl/jasnawizja/P ... etySirius#
Niedługo dodam zdjęcia "gipsowanie" stożka, i stożek po malowaniu.
- jaskiniowiec
- Administrator
- Posty: 2379
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
-
Gość
- jaskiniowiec
- Administrator
- Posty: 2379
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
Ban, zmieniony żartobliwie na banana. Twój żart jest z gatunku ciężkich. Modelarstwo rakietowe to nie zbrojenia. Robiąc takie eksperymenty stajesz się niebezpieczny dla innych, siebie i dla Nas.
Słowem: o mało nie wyleciałeś z forum. Skonkretyzuj swoje zainteresowania: jeśli interesuje Cię modelarstwo połączone ze świadomością dbania o bezpieczeństwo - to witamy, jeśli chcesz przyszpanować konstruując bazooki, to spadaj.
Słowem: o mało nie wyleciałeś z forum. Skonkretyzuj swoje zainteresowania: jeśli interesuje Cię modelarstwo połączone ze świadomością dbania o bezpieczeństwo - to witamy, jeśli chcesz przyszpanować konstruując bazooki, to spadaj.
-
milimetr65
- Podniebny Filmowiec

- Posty: 109
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: lublin
- jaskiniowiec
- Administrator
- Posty: 2379
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt: