Najlepiej takie które mają jak najmniejsze napiecie prądu ;] im mniejsze napięcie potrzebne do rozrzażenia, tym mniejsza bateria a co za tym idzie mniejsza waga ;].
Swoją drogą ja stosuje kondensator 330V 120uF, ładuje go przed startem i wio:D Do zapalnika stosuje drucik z drucianej szczoteczki kuchennej.
Zaroweczki do ukladu odzysku - jakie?
- jaskiniowiec
- Administrator
- Posty: 2379
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
Sporo zależy od zasilania jakie chcesz użyć, jego wartość napięcia limituje napięcie żaróweczek. Dla akumulatorka 9V typu 6F22 najbardziej podchodzą żaróweczki 6V. Tak naprawdę musisz przetestować sam. Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, by włókno nie było zbyt cienkie. Niby łatwiej wtedy odpala, potrzebny mniejszy prąd, ale łatwiej również o przerwanie włókna.