Czy ma ktoś może arkusz HDASv1.6.xls ?

Czyli serca naszych niebolotów !
kretu
**
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2020, 21:55

Czy ma ktoś może arkusz HDASv1.6.xls ?

Post autor: kretu »

Jeszcze nie tak dawno był dostępny arkusz do wyliczania parametrów silnika hybrydowego "Todd Moore's HDAS Spreadsheet for simulating hybrid motor performance. HDASv1.6.xls" niestety na stronie http://www.spiegl.org/rocket02/index.html pod tym plikiem wyskakuje 404. Nie schomikował sobie go ktoś z was na dysku?
Awatar użytkownika
AdrianOZW
**
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 14 sty 2022, 12:09

Re: Czy ma ktoś może arkusz HDASv1.6.xls ?

Post autor: AdrianOZW »

Cześć Panie.
Nie Wiadomo kto jesteś. Choć być może jesteś z PTR; naszym członkiem, kolegą. Ja do spraw podchodzę tak.
Mamy współpracować , a więc gdy sam dostaję, daję wartościowe rzeczy od siebie. Ty regularnie chcesz know -how - ja twierdzę, że to tak nie działa. Możesz się obrazić.
Co - do.
A tak poważnie, poszperałem w wayback machine i udało się cóż znaleźć. Spróbuję Ci wysłać arkusz na PW. edit, może podeślij mi na PW adres mailowy no nie mam know how załączania arkuszu w wiadomościach czy postach.
kretu
**
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2020, 21:55

Re: Czy ma ktoś może arkusz HDASv1.6.xls ?

Post autor: kretu »

Ja nie członek czy kolega tylko szpieg z krainy deszczowców. Jak coś już sobie poradziłem dzięki za nakierowanie z Waybackmachine nie sądziłem że na pliki też działa. Plik już mam i już pracuję nad przerobieniem go na ludzki system metryczny jak skończę to na pewno się NIE podzielę :twisted:
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy ma ktoś może arkusz HDASv1.6.xls ?

Post autor: stansz »

Nie śmiej się że mnie. Każda praca jest wyceniana zarobkiem, to normalne.
Ktoś zespalając swoją wiedzę do obliczania silnika hybrydowego w arkuszu kalkulacyjnym nie do końca udostępnił ja za darmo. Miał małe szanse na zapłatę bo arkusz kalkulacyjny może łatwo zostać ukradziony jeśli jego projektant udostępni go publicznie. Tu przykład silników Kacper Zieliński. Zaprojektował silnik hybrydę MH 16. Stworzył warsztat do jego produkcji o raz innych silników. Ma komuś wysyłać udostępniać jego projekt ? - Zamówiłem i zapłaciłem u K Z dwa MH 16 i jeszcze kupiłem 15 wkładki paliwowe i 30 nabojów z NO2 . Zapłaciłem, bo Kacprowi się należało. Czy TERAZ będę zrzynał jego konstrukcję? - nie koniecznie
Głowice piankowe za pieniądze robi Piotr Sewastianik w Białymstoku , jego firmą RocketMania.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
kretu
**
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2020, 21:55

Re: Czy ma ktoś może arkusz HDASv1.6.xls ?

Post autor: kretu »

O czym ty mówisz? Ten plik był dostępny za darmo chyba od 10 lat i udostępnił go jego twórca. I tak ktoś się podzielił wiedzą zupełnie za darmo ze światem dziwne prawda? Tylko osoba hostująca ten plik go usunęła. Choć nawet nie wiem czy świadomie bo link na jego stronie dalej jest tylko po prostu nieaktywny.

Co do głowic to Adam młody chłopak jest ambitny chce robić wszystko samemu i podpytuje jak to robić. Kiedyś szło się do modelarni (niekoniecznie rakietowej) i instruktor podpowiedział. Dzisiaj ciężko bo kiedyś było ich sporo dzisiaj dopiero się powoli się odradzają. Więc zapytał w Internecie.

Skarciłeś go jakby się dopytywał o jakieś tajne szczegóły produkcji nie wiadomo jak zaawansowane. Szczerze dzisiaj nie możemy sobie pozwolić na takie zachowanie bo na prawdę mało młodzieży wykazuje chęć do takich zajęć bo wolą komputer. Więc może zamiast głupich tekstów o wartości tej wiedzy warto tę wiedzę jak najszybciej i szeroko dystrybuować bo ona zaraz zaniknie tak jak wiele rzemiosł.

Co do biznesowej części oczywistym jest że młodzi mają mały budżet za to dużo czasu więc szukają oszczędności choćby mieli siedzieć kilka dni nad głupią głowicą. Ale każdy w życiu dochodzi do etapu gdzie zauważa że jego czas jest coraz cenniejszy i zaczyna bardziej oszczędzać czas niż pieniądze i kupuje gotowce.
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy ma ktoś może arkusz HDASv1.6.xls ?

Post autor: stansz »

Cześć.

Jak chciał to udostępnił..
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: Czy ma ktoś może arkusz HDASv1.6.xls ?

Post autor: Piotrek »

Nie dziękujcie
Załączniki
HDASv1.6-3-1.xls
(342 KiB) Pobrany 78 razy
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy ma ktoś może arkusz HDASv1.6.xls ?

Post autor: stansz »

cześć.
Dziękujemy.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
ODPOWIEDZ