Poszukiwania rakiet - program SIRON

Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Poszukiwania rakiet - program SIRON

Post autor: Kacper »

SIRON - program do wsparcia poszukiwań.

https://poszukiwania.org/

:idea: A gdyby użyć go do szukania rakiet? :D

Jakiś czas temu dowiedziałem się o istnieniu specjalnego oprogramowania do wsparcia poszukiwań osób zaginionych. Służy do zarządzania akcją poszukiwawczą. Składa się z panelu zarządzania gdzie mamy podgląd na żywo położenia osób w terenie oraz z aplikacji na telefony. Można wyznaczać osobom poszukującym rejony do przeszukania, wysyłać komunikaty itp. Dzięki uprzejmości twórców oprogramowania udało mi się otrzymać dostęp dla PTR do panelu zarządzania abyśmy mogli wykorzystać oprogramowanie do poszukiwania rakiet. W trakcie lotów eksperymentalnych szczególnie często bywało, że coś się zgubiło i poświęcaliśmy wiele godzin a nawet kilka dni na poszukiwania dość chaotyczne i często bezowocne. A tu proszę bardzo, jest gotowe narzędzie 8) . Zapoznałem się z funkcjonalnością programu i muszę przyznać, że ma chyba wszystko co można sobie wymyślić, że powinien mieć.

Jako, że zbliża się kolejne LRE to chciałbym wykorzystać SIRON w praktyce. Potrzeba będzie jak najwięcej ochotników. Jedyne co trzeba mieć to smartfona i zainstalowaną aplikację https://play.google.com/store/apps/deta ... ajiratuj20

Nawet jeśli nie zgubimy żadnej rakiety, czego życzę wszystkim uczestnikom LRE, to i tak chciałbym przetestować jak działa na poligonie. Wtedy zrobilibyśmy sobie krótką akcję treningową.

Kto chętny dołączyć do grupy poszukiwawczej? :D
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukiwania rakiet - program SIRON

Post autor: przemo »

My z Tadziem chętnie potestujemy.
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Poszukiwania rakiet - program SIRON

Post autor: rafciodz »

Jak się nic nie zgubi to zróbcie "obszarowe grzybobranie" :o :D
Free Your Mind
ODPOWIEDZ