Współpraca PTR ze sportowymi modelarzami rakietowymi

Zawody, wyczynowe modele rakiet
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Współpraca PTR ze sportowymi modelarzami rakietowymi

Post autor: Pigła »

Cześć!

Na wczorajszym Walnym Zgromadzeniu Finansowym PTR rozmawialiśmy o konieczności nawiązania współpracy pomiędzy PTR, a modelarzami i organizacjami zajmującymi się sportowym Modelarstwem Kosmicznym zgodnie z zasadami FAI.

Ustaliliśmy, że byłoby dobrze:
- nawiązać kontakty
- poinformować modelarnie o możliwości uzyskania grantu PTR.
- porozmawiać na temat ich zapotrzebowania na elektronikę.

Na początek przesyłam linki które pozwolą się rozeznać w sytuacji i rozpocząć nawiązywanie kontaktów:
https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/ ... 220921.pdf
https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/ ... 8_rev2.pdf
https://www.facebook.com/people/Stowarz ... 076278833/
https://mtsrsowiniec.pl/
http://rcazl.pl/
Pozdrawiam
Paweł Pigłowski
mateusz_f
*
Posty: 29
Rejestracja: wtorek, 1 paź 2019, 17:14

Re: Współpraca PTR ze sportowymi modelarzami rakietowymi

Post autor: mateusz_f »

Brawo za inicjatywę, świetny pomysł.
Jeśli mogę dodać ze dwa tirety, to:
-dodać stosowny dział na stronie www
- zdobyć na rzecz PTR kilka pucharów :)
MF
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Współpraca PTR ze sportowymi modelarzami rakietowymi

Post autor: stansz »

Cześć.
Czy jesteście zainteresowani jako zarząd jakimi kolwiek modelarniami rakietowymi? Piszę ,wy, bo jestem strona zainteresowaną w sprawie. Przypomnę moje możliwości w Białymstoku. Pawle, ty w miarę kojarzysz moją sprawę. Tak na marginesie na. konferencji kosmicznej 1 2 października we Wrocławiu byłbyś? To z Poznania biisko.
Wracając do tematu Białegostoku. Miejsce jest blisko centrum, lokal jest. Jak mi bezczelnie nie podwyższą z 500 nA 1000 , argumentując 800% zwyżką gazu i elektrycznych zasileń. To będę go miał.
Nie zamierzam jednakże. kształcić dzieci za własne pieniądze. Żeby było jasne,, nie chcę wydoić Zarządu z pieniędzy.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
Awatar użytkownika
RDX
***
Posty: 88
Rejestracja: środa, 17 lut 2021, 23:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Współpraca PTR ze sportowymi modelarzami rakietowymi

Post autor: RDX »

stansz pisze: poniedziałek, 26 wrz 2022, 06:58 Miejsce jest blisko centrum, lokal jest. Jak mi bezczelnie nie podwyższą z 500 nA 1000 , argumentując 800% zwyżką gazu i elektrycznych zasileń. To będę go miał.
Nie moja sprawa do końca, ale skoro już jest lokal to nie są potrzebne pieniądze tylko ludzie. 10 osób które co miesiąc się zrzucą po 50 zł pokrywa koszt lokalu więc można te 500 zł wtedy reinwestować, skoro już teraz sam czynsz "nie boli". Nawet jak to są teraz puste 4 ściany to jest przynajmniej miejsce do spotkań a to przy przedsięwzięciach technicznych jest najpotrzebniejsza sprawa.
stansz pisze: poniedziałek, 26 wrz 2022, 06:58 Nie zamierzam jednakże. kształcić dzieci za własne pieniądze. Żeby było jasne,, nie chcę wydoić Zarządu z pieniędzy.
To za czyje? Myślę, że w takie przedsięwzięcie trzeba zawsze coś zainwestować. Tym bardziej, że już opłacasz czynsz. Potem można myśleć o pieniądzach właśnie np. ze składek członkowskich. Nie wiem jakie jest Twoje wyobrażenie o funkcjonowaniu takiej pracowni, ale moim zdaniem powinno być "rynkowe" - operować w pewnym stopniu jako biznes.
Rocket Dynamics - Komponenty do Twoich rakiet! Jeśli potrzebujesz spadochronu, części drukowanych w 3D lub ciętych laserowo napisz na: rakiety.rdx@gmail.com
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Re: Współpraca PTR ze sportowymi modelarzami rakietowymi

Post autor: Pigła »

mateusz_f pisze: niedziela, 25 wrz 2022, 23:27 Brawo za inicjatywę, świetny pomysł.
Jeśli mogę dodać ze dwa tirety, to:
-dodać stosowny dział na stronie www
- zdobyć na rzecz PTR kilka pucharów :)
MF
Święta prawda! Jeżeli PTR ma być jak np. NAR, jego członkowie muszą wygrywać zawody, a najlepiej zdobywać podia na Mistrzostwach Świata w modelarstwie kosmicznym, a to oznacza 2,5Ns, 5Ns, 10Ns w najlepszym razie 79,9Ns i latające kartki papieru albo nawet latający lakier.

Kiedy ten cel zostanie spełniony, wówczas pójdziemy do ministerstwa i powiemy. Jesteśmy mocni jak np. NAR w modelarstwie. Mamy lepsze od nich silniki modelarskie. Pozwólcie nam teraz korzystać z dużych silników takich samych jak nasi koledzy z USA, a będziemy równie mocni w dużych rakietach.

PS. Ilu mamy w PTR zawodników z Licencją Sportową Aeroklubu Polskiego w dyscyplinie "Modelarstwo Lotnicze i Kosmiczne"?
PPS. Zadebiutowałem w Lisich Kątach 17 września w klasie S6A z czasami około 30-40s. Słabiutko, ale jest nad czym pracować i zostałem bardzo pozytywnie przyjęty przez środowisko!
Pozdrawiam
Paweł Pigłowski
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Współpraca PTR ze sportowymi modelarzami rakietowymi

Post autor: stansz »

do RDX
=C
To za czyje? Myślę, że w takie przedsięwzięcie trzeba zawsze coś zainwestować. Tym bardziej, że już opłacasz czynsz. Potem można myśleć o pieniądzach właśnie np. ze składek członkowskich. Nie wiem jakie jest Twoje wyobrażenie o funkcjonowaniu takiej pracowni, ale moim zdaniem powinno być "rynkowe" - operować w pewnym stopniu jako biznes.
Cytat-end
FAłszywie zakładasz kolego , że mi zależy na 500 zł które wydaję miesięczniena lokal. Nie wciskaj mnie w działalnośc gospodarczą /nazwałeś to biznesową/ chyba że chcesz sponcorować skarb państwa ok 1400 złotych , a zmierza to już do 2000-2500 złotuch miesięcznie na ZUS. Jestem kolego z Częstochowy po rozmowie z jednym funkcjonującym lokalnie rakietowcem , który kolego powiedział, buduję własne rakiety w własnej piwnicy.
Oczywiście miło mi że czytasz mój wątek. Co się uda zrobić na bieżąco opisuję w wątku 'pracownia rakietowa PTR w Białymstoku'
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Współpraca PTR ze sportowymi modelarzami rakietowymi

Post autor: stansz »

Co do pracowni nie potrzebujemy daleko szukać. Tu wystarczy wzorować się na pracowni Rafała Dziemianki. Pozdrawiam
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Re: Współpraca PTR ze sportowymi modelarzami rakietowymi

Post autor: Pigła »

Cześć!

3 czerwca 2023 na Pustyni Błędowskiej miałem zaszczyt stanąć na podium (trzecie miejsce) w zawodach FAI OPEN INTERNATIONAL SPACE MODELS COMPETITION MTSR Sowiniec Cup 2023 zaliczanych do Pucharu Świata.

Ten mój pierwszy w życiu indywidualny sukces w klasie S6A (180s, 120s i 120s) zainspirował mnie by podjąć próbę stworzenia sportowego zespołu w ramach PTR.

Poszukuję zatem członków PTR mieszkających nie za daleko od Poznania, którzy skonstruowali samodzielnie i od podstaw co najmniej kilka udanych rakiet/rakietoplanów i mają chęć by stawać w szranki na zasadach FAI. Widzę w tym pomyślę kilka problemów (dystans dzielący członków zespołu, problemy z motywacją do robienia małych rakietek i rakietoplanków, konieczność opłacania licencji startowej i innych opłat) ale widzę też wiele szans: Rozwój warsztatu, rozwój wewnętrznej dyscypliny modelarskiej, współpraca członków PTR, rywalizacja sportowa, promocja PTR, wspólne wyjazdy na zawody i wspieranie się podczas zawodów!

Takim największym marzeniem byłoby dostanie się członków PTR do Kadry Narodowej, wyjazd na Mistrzostwa Świata i reprezentowanie Polski. Kto ma Ją reprezentować w zawodach RAKIETOWYCH jeżeli nie Polskie Towarzystwo RAKIETOWE?

Tak rzucam temat. Jeżeli znajdą się chętni to go rozwinę i przeniosę do innego wątku.
Pozdrawiam
Paweł Pigłowski
ODPOWIEDZ