Katalog silników PTR RDM

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
kretu
**
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2020, 21:55

Re: Katalog silników PTR RDM

Post autor: kretu »

Jaki impuls całkowity ma Comet? bo znajduję dwie wartości 240 i 273
wojtas_q
*
Posty: 25
Rejestracja: piątek, 19 cze 2020, 15:25

Re: Katalog silników PTR RDM

Post autor: wojtas_q »

To już są 3. Ja mierzyłem i 216Ns.
Awatar użytkownika
bartekM
***
Posty: 61
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 17:08

Re: Katalog silników PTR RDM

Post autor: bartekM »

Rozrzut technologiczny, degradacja parametrów z czasem, sposób magazynowania - wystarczy, żeby parametry popłynęły :)
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Katalog silników PTR RDM

Post autor: Kacper »

Przeglądając ostatnio silniki zauważyłem, że są dwie wersje różniczce się minimalnie średnicą dyszy. Widać, że producent na przestrzeni lat wprowadza modyfikacje w konstrukcji. Silnik opisany na stronie był może z jeszcze wcześniejszej wersji. Po za tym tak jak Bartek mówi rozrzut parametrów nawet w obrębie jednej wersji możne być znaczny. W przypadku latania na klastrze silników warto będzie zwracać uwagę na datę produkcji i wybrać podobne.
@Mati05
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 20 sie 2021, 09:57

Re: Katalog silników PTR RDM

Post autor: @Mati05 »

Szukałem pliku silnika Ikaros i znaleźć go nie mogłem więc sam go sobie zrobiłem i stwierdziłem, że się nim podzielę :)
Silnik Ikaros.eng
(127 Bajtów) Pobrany 137 razy
Zapomniałem dodać średnica podana w pliku to 38mm, a Ikaros ma 38,3 mm jak tak robiłem ro OpenRocket nie chciał go wyświetlać, więc należy o tym pamiętać ;)
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Katalog silników PTR RDM

Post autor: Tofifi »

Czy mogę prosić o jakąś aktualizację dostępnych silników PTR które będzie można wykorzystać na FM 2022?
Awatar użytkownika
RDX
***
Posty: 88
Rejestracja: środa, 17 lut 2021, 23:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Katalog silników PTR RDM

Post autor: RDX »

Stworzyłem dziś model 3D silnika Ikaros. Poniżej w formacie .step i .f3d oraz link do podglądu online:
Ikaros Modele.rar
(205.34 KiB) Pobrany 69 razy
https://a360.co/3aDkMnx
Ikaros.JPG
Ikaros.JPG (38.25 KiB) Przejrzano 1186 razy
3 ważne zastrzeżenia:
- Na silniku jest fabryczna etykieta, wymiary silnika na modelu zakładają, że etykiety nie ma (dodaje ona kilka dziesiątych milimetra grubości)
- Gwint na szczycie silnika w mierzonym egzemplarzu to M8. Pamiętam rozmowę z discorda, że ktoś miał w tym miejscu gwint M5 więc nie wiem czy z czasem nie zmienił się standard (Ale mogę też coś źle pamiętać). To był chyba rocznik 2002.
- Z racji, że jest dużo elementów zagniatanych i wyoblanych jakieś konkretne zaokrąglenia na obudowie mogą być nie do końca dokładne
Rocket Dynamics - Komponenty do Twoich rakiet! Jeśli potrzebujesz spadochronu, części drukowanych w 3D lub ciętych laserowo napisz na: rakiety.rdx@gmail.com
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Katalog silników PTR RDM

Post autor: Vigoniusz »

Dokładam cegiełkę, plik .eng z Ikarosa testowany dwa tygodnie temu na mojej hamowni.
https://ptrr.xaa.pl/wp-content/uploads/ ... Ikaros.zip
Space is hard.
@Mati05
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 20 sie 2021, 09:57

Re: Katalog silników PTR RDM

Post autor: @Mati05 »

Właśnie miałem poprawić swój plik eng. Ikarosa bo podobno ciąg się znacznie różni od tego, ktory był podany na stronie PTR'u
Antoni_Kubasiak
*
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 28 maja 2021, 09:52

Re: Katalog silników PTR RDM

Post autor: Antoni_Kubasiak »

Jaka jest cena powyżej wymienionych silników ?
ODPOWIEDZ