Spadochron

czyli zaczynamy zabawę!
WitosekW
*
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 14 cze 2022, 19:45

Spadochron

Post autor: WitosekW »

Mam mały problem. Projektuję moją pierwszą rakietę w OpenRocket. Apogeum wychodzi mi jakieś 135m. Wszystko się zmienia jak dodam spadochron, wtedy spada 50m niezależnie od ciężkości spadochronu. i nie wiem czy to ja coś zile robę czy co? Proszę o pomoc :?
Awatar użytkownika
RDX
***
Posty: 88
Rejestracja: środa, 17 lut 2021, 23:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Spadochron

Post autor: RDX »

Najczęściej w takim wypadku to kwestia wyzwolenia spadochronu w chwili wypalenia silnika, a nie w apogeum. Jaki silnik wybrałeś? Jeśli bez odpowiedniego opóźnienia to rakieta, zamiast jeszcze trochę lecieć po rozpędzeniu, zostanie gwałtownie wyhamowana przez spadochron
Rocket Dynamics - Komponenty do Twoich rakiet! Jeśli potrzebujesz spadochronu, części drukowanych w 3D lub ciętych laserowo napisz na: rakiety.rdx@gmail.com
WitosekW
*
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 14 cze 2022, 19:45

Re: Spadochron

Post autor: WitosekW »

Ja wybrałem sinik KLIMA B4 i szczerze mówiąc nie wiem gdzie sprawdzić opóźnienie.
WitosekW
*
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 14 cze 2022, 19:45

Re: Spadochron

Post autor: WitosekW »

Właśnie sprawdziłem, i tak, jeżeli zwiększę opóźnienie po starcie leci apogeum się zwiększa do 124 :D czyli o to chodziło .

Ale nie wiem ile opóźnienia ma ten silnik :( . Jak by ktoś wiedział... :roll:
qwertyalfa
****
Posty: 165
Rejestracja: niedziela, 16 cze 2019, 11:27
Kontakt:

Re: Spadochron

Post autor: qwertyalfa »

Jeśli masz silnik B4-4 to on ma opóźnienie 4 sekundy po wypaleniu silnika. Sam silnik pali się około 1,2s, więc spadochron otwiera ci się 5,2s od startu.
WitosekW
*
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 14 cze 2022, 19:45

Re: Spadochron

Post autor: WitosekW »

Serdeczne dzięki, wychodzi mi idealnie :D.
Awatar użytkownika
RDX
***
Posty: 88
Rejestracja: środa, 17 lut 2021, 23:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Spadochron

Post autor: RDX »

Sprawdź sobie teraz czy nie ma przesady w drugą stronę, czy opóźnienie nie będzie zbyt długie i czy spadochron zdąży się otworzyć :)
Rocket Dynamics - Komponenty do Twoich rakiet! Jeśli potrzebujesz spadochronu, części drukowanych w 3D lub ciętych laserowo napisz na: rakiety.rdx@gmail.com
ODPOWIEDZ