współpraca

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
TomRiddle
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 lis 2021, 13:36

współpraca

Post autor: TomRiddle »

Cześć!
Szukam ludzi z małopolski którzy chcieliby wspólnie podjąć się budowy rakiety modelarskiej, może z czasem też innych ciekawych projektów.
Zainteresowanych tematem prosiłbym o wiadomość prywatną lub w odpowiedzi na post :)


(ps. Nie wiem czy piszę temat w dobrym dziale więc proszę o wyrozumiałość admina :D )
Awatar użytkownika
AdrianOZW
**
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 14 sty 2022, 12:09

Re: współpraca

Post autor: AdrianOZW »

Cześć, co masz dokładnie na myśli pisząc współpraca?

Wyczytałem, że miałeś ambitne plany co do użycia arduino - jak Ci z tym idzie?

PS, akurat rejon Małopolski nie jest mi najbliższy (nie tyle sercu co zasięgu), ale ciekawość wzięła górę :D
TomRiddle
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 lis 2021, 13:36

Re: współpraca

Post autor: TomRiddle »

Jestem w trakcie prac właśnie nad tą rakietą. Niestety duże problemy z drukarką 3D nieco opóźniły wszystko. Ale niedługo pierwsze testy :D
"Współpraca" to mam na myśli jakąś wspólną rakiete, przydałby się ktoś np od silników :) powymieniać się pomysłami, podzielić pracą itp. Może udałoby się zrobić coś większego :D
Awatar użytkownika
AdrianOZW
**
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 14 sty 2022, 12:09

Re: współpraca

Post autor: AdrianOZW »

Jaką masę gotowego modelu zakładasz? Dość ważne przy wyborze silnika - czy lecieć na Klimie/Estes do D, czy celujesz w wyższe kategorie. A może z innej beczki - chcesz latać na własnoręcznie wykonanych konstrukcjach.
Jeśli do 0.5 kg to można się pokusić o łatwo dostępne silniki Klima w klasterze np. 3. Jeżeli jednak więcej przyda się już coś ze stajni P. Tendery.

BTW
rozumiem sens drukowania łoża, stateczników, głowicy. Korpus też drukujesz? Pytam, bo mam wydrukowaną jedną V2 jako model i jednak trochę to waży jak na niewielkie wymiary ok 30 cm.
TomRiddle
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 lis 2021, 13:36

Re: współpraca

Post autor: TomRiddle »

Właśnie minusem druku jest waga, choć kombinuję jak to zrobić jak najlżejsze. Np cieńsze ściany a w środku pierścienie wydrukowane co kilka cm by obudowa się nie gięła, lub po prpstu niższy % wypełnienia ścian. Mam mikrohybrydę MH16 więc na niej poleci. Na razie jestem zielony w temacie więc wszystko metoda prób i błędów. Będę chciał by cała konstrukcja nie przekroczyła 600gram. Ale wiesz, finalnie co wyjdzie to czas pokaże
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: współpraca

Post autor: stansz »

Cześć.
To dobrze, że starasz się integrować środowisko Krakowa. Inni tak robią w Gdańsku, w Poznaniu, W Warszawie. Ja próbuję to w Białymstoku.
Jest szansa na rozwój. Prubuj korpusy robić z rur papierowych , resztę elementów dorabiaj w 3D .Tym bardziej, że zajmujesz się elektroniką sterowników.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
ODPOWIEDZ