Monika 1000

Prezentujemy własne konstrukcje rakiet napędzane licencjonowanymi silnikami PTR typu "Schermuly"
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Monika 1000

Post autor: stansz »

Widzę, że kolejny LRE z startem rakiety i pomyślny. Jestem coraz bardziej przekonany, że warto jechać na imprezy PTR-u.
A w liceum sa chętni na ewent mikołajkowy ? Teraz panuje fala koronawirusa.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
kretu
**
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2020, 21:55

Re: Monika 1000

Post autor: kretu »

O super że się znalazła!

Ja w końcu nie chciałem Wojtasowi swojego wysokościomierza wciskać do rakiety bo już i tak czasu brakowało więc ciągle mam go nie przetestowanego ale na wiosenne LRE już powinien być gotowy i będzie dokładnie do takich sytuacji bo będzie TANI (~20zł w częściach) i lekki. To możemy sobie zorganizować jakieś zawody na ikarosach tylko by trzeba ustalić zasady i znaleźć więcej chętnych na wyzwanie.
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Re: Monika 1000

Post autor: Pigła »

W piątek 25 marca 2022 na lotnisku EPPK pod Poznaniem odpaliłem Monikę 1000 na silniku TSP F-80-P od Pana Tendery.

Chciałem uczniom pokazać działanie większego silnika. Nie mogłem zastosować Ikarosa, bo jako członek sekcji modelarskiej mam prawo latać tylko do 400m.

https://www.youtube.com/watch?v=aYdNusERiT4

Silnik lżejszy, więc rakieta trochę nad-stabilna, ale lot bardzo udany. Wyrzutnia też nieco za krótka, prowizoryczna z rurek wbitych w ziemię.
Pozdrawiam
Paweł Pigłowski
ODPOWIEDZ