UWS5

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
lagozaur
***
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 23 sie 2019, 19:56
Kontakt:

Re: UWS5

Post autor: lagozaur »

GNC32 w sumie działa jak dwukanałowy system odzysku z rejestracją danych. Jednak dla niekierowanych rakiet myślę że się nie opłaca. Można by się powoli zastanawiać nad urządzeniem opartym na nowym układzie RP2040 8) te płytki kosztują 20 zł w botlandzie https://botland.com.pl/raspberry-pi-pic ... 05587.html chip trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2021
-mx-
**
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 7 sty 2021, 12:59

Re: UWS5

Post autor: -mx- »

Uwielbiam ludzi którzy potrafią skomplikować projekt do granic możliwości. Nie uważam, że do takiego projektu potrzebna jest truskawka i to taka która nie jest jeszcze w sprzedaży. Zwykłe pro mini nawet 168 wystarczy.

Co do altka to widzę jeden problem który może zdyskwalifikować go w praktycznym zastosowaniu na szerszą skalę. Nie widzę sposobu praktycznego sprawdzenia prawidłowości działania na ziemi.

Najlepszym sposobem jak w UWS jest przechył. Przy zastosowaniu żyro i arduino można także sprowadzić opóźnienia np rakieta pochyliła się o 95st na 2 s.

Nawet nie wiem czy mój sposób myślenia jest prawidłowy :)
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: UWS5

Post autor: Vigoniusz »

-mx- Altek lata dobrze, możesz zawsze przetestować wchodząc po schodach na co najmniej 10m w górę i schodząc w dół ;)

Ideą Altka był wyrzut plus zapis apogeum rakiety. W tym UWS nie pomoże, ale zawsze można używać obu.
Space is hard.
-mx-
**
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 7 sty 2021, 12:59

Re: UWS5

Post autor: -mx- »

To faktycznie. Jeżeli wystarczy tylko 10 metrów.
Szkoda tylko, że mój dom tyle nie ma:)
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: UWS5

Post autor: Vigoniusz »

E to jak masz dom to stać Cię na UWS i Altka razem ;) Ja z bloku więc mam luz :P
Space is hard.
-mx-
**
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 7 sty 2021, 12:59

Re: UWS5

Post autor: -mx- »

Lubię sam kombinować.
ODPOWIEDZ