GPS

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
novyyyyyyyy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2020, 13:46

GPS

Post autor: novyyyyyyyy »

Siemka!
Ostatnio wypuściłem rakietę z silnikiem D 9-7 od firmy Klima. Niestety jej nie odnalazłem :(, więc czy ma ktoś do polecenia jakiś godny GPS który będzie miał wbudowane miejsce na baterie? I najlepiej żeby była aplikacja która pokaże położenie rakiety? Z góry dzięki
qwertyalfa
****
Posty: 165
Rejestracja: niedziela, 16 cze 2019, 11:27
Kontakt:

Re: GPS

Post autor: qwertyalfa »

Nie wiem, na jaką wysokość poleciała Twoja rakieta, ale znając ten silnik, nie było to na dość wysoko, by GPS był konieczny. Lepiej byłoby moim zdaniem zamontować w niej prosty buzzer piezoelektryczny z baterią. Jeśli zobaczysz w którą stronę poleciała rakieta, znacznie pomoże to w jej odnalezieniu, nawet jeśli wylądowała w krzakach lub wysokiej trawie. A jeśli chodzi o GPS to najlepiej chyba kupić taki, jakich używa się w firmach to śledzenia lokalizacji samochodów służbowych.
Mam nadzieję, że następnym razem uda się odnaleźć rakietę :)
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: GPS

Post autor: Vigoniusz »

Ja używam tego:
https://pl.aliexpress.com/item/32950082 ... 563%23521_

Mały i ma dedykowana aplikacje.
Space is hard.
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: GPS

Post autor: U.S. air force »

@Vigoniusz potrzebuje karty sim? I jeśli możesz to dorzucisz link do apki bo zamierzam kupić. Wcześniej kupiłem to (totalny badziew nadający się tylko do podsłuchu, jutro odeślę) i chcę kupić coś dobrego.
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: GPS

Post autor: stansz »

cześć -
Chyba błąd zrobiłeś, że nie zamontowałeś piszczyka za 7 złotych w swojej rakiecie. Zdarza się.

Drugi błąd zrobiłeś, że nie wziąłeś kolegi na starty rakiet.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: GPS

Post autor: Vigoniusz »

Nie mam linku do apki, przychodzi z QR codem ten modul. Apka nazywa się GPS365.
Ten modul co kupiles to pseudolokalizator bez modulu GPS, on tylko laczy sie za pomoca stacji BTS.

Tak jak stansz pisze czasem piszczek najlepszy i ktos kto stoi 100 metrow od wyrzutni.
Space is hard.
tadeusz
PROFI
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: GPS

Post autor: tadeusz »

Piszesz o mini GPS trackerze S3 lub S7/ten sam moduł ZX 303 ale różne akumulatory 400 lu 1000mAh/. Ja używam TK102B.
Wymiary 65x46x17mmx50g. Chip GSM MT62610. Chip GPS UBLOX 7020 o czułości -159dBm. Aby otrzymać współrzędne trzeba
zadzwonić pod numer GPS trackera ,połączenie zostaje przerwane a po jakimś czasie dostajemy SMS ze współrzędnymi
i linkiem do mapy. Czyli procedura jest prosta.Gorzej gdy model wyląduje w zagłębieniu terenu i GPS tracker nie ma łączności ze stacją bazową. Chciałbym wiedzieć jak wygląda procedura w przypadku Mini GPS i jakie ma zalety i wady.
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: GPS

Post autor: Vigoniusz »

Tadeusz niestety nie mialem okazji przetestowac go tak wnikliwie, glownie przez to, ze moje rakiety ladowaly w zasiegu wzroku. Wymiar i waga jest jest bardzo fajna przy tej wersji z mala baterią. Modul ma 42x24x12 mm i waży 16g. Do tego jest dedykowana aplikacja, która ma także wiele opcji, np. śledzenie i zapisywanie ścieżki lotu, wtedy nawet gdyby sygnał GPS zanikł to można mniej więcej zgadnąć gdzie szukać. Nie mam jednak jakiejś mocnej opinii tak by bronić tego produktu jakoś specjalnie.
Space is hard.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: GPS

Post autor: Kacper »

Trzeba przetestować w akcji, istotne jest po wylądowaniu jak leży w trawie to czy łapie zasiąg i jak szybko będzie się "odtykał" po chwilowym przekroczeniu limitów. Gdy rakieta leci zbyt szybko, lub ze zbyt dużym przyspieszeniem to moduł gps przestaje podawać współrzędne ale jeszcze przed apogeum parametry lotu znowu mieszczą się w zakresie działania modułów. Pytanie jak szybko zaczną znowu działać czy przed wylądowaniem zdąża coś jeszcze wysłać. Z różnymi trackerami często jest tak, że zanim się odwieszą to już rakieta wylądowała w miejscu gdzie nie ma zasięgu i pozamiatane.
ODPOWIEDZ