Silniki z rur alu

Czyli serca naszych niebolotów !
Pulsar
*
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 11 paź 2019, 22:01

Silniki z rur alu

Post autor: Pulsar »

Witam, co sądzicie o silnikach z rur aluminiowych. Lepszą są czy gorsze od rur do zimnej wody? Czy wgl testowaliście takie rozwiązania. Ja po testach zauważyłem, że mają skłonność do topienia się, ale może być to spowodowane nie ubitym sypkim paliwem (KNO3 i cukier) oraz nie stosowaniem karmelka. Jeżeli taki temat już pojawił się na forum to proszę o link do niego.
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: Silniki z rur alu

Post autor: U.S. air force »

Silniki z rur alu były opisywane gdzieś na forum. Jest to dobre rozwiązanie do silników klay np. J ponieważ panuje w nich duże ciśnienie.
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
Pulsar
*
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 11 paź 2019, 22:01

Re: Silniki z rur alu

Post autor: Pulsar »

U.S. air force pisze: poniedziałek, 9 mar 2020, 18:38 Silniki z rur alu były opisywane gdzieś na forum. Jest to dobre rozwiązanie do silników klay np. J ponieważ panuje w nich duże ciśnienie.
Co to są silniki "klay"?
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: Silniki z rur alu

Post autor: U.S. air force »

Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Silniki z rur alu

Post autor: stansz »

cześć.

Silniki klas A, B , C, robisz zwijając rurkę na korpus z papieru. W wyższych klasach trzeba nauczyć się mechaniki i liczyć wytrzymałość ścianki rurki - które są wtedy z aluminium, włókna szklanego , węglowego czy sztucznych tworzyw.
/Z
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
ODPOWIEDZ