Witam wszystkich!
Mam pytanie. Czy istnienie jakieś paliwo, w przypadku którego potrzeba małej ilości paliwa, aby osiągnąć duży efekt (mało paliwa -> duża moc)?
Pytanie o paliwo
-
kermit
- PROFI
- Posty: 387
- Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
- Lokalizacja: znad stawu w Baninie
- Kontakt:
proste pytanie trudna odpowiedź
Z kolei gdyby chcieć odpowiedzieć na zawartą w cytacie kwestię, to nie wiem jakie paliwo stosując, moc będzie zerowa tak długo jak długo rakieta będzie stała na ogniu, czyli tak długo jak jej prędkość będzie równa zeru.
Wynika to z prostej zależności
<span style="font-size: 18px; line-height: normal">P = F x V</span> ( moc = siła razy prędkość , czyli jak długo prędkość jest równa 0 tak długo moc też jest równa zero. )
Wynika to z prostej zależności
<span style="font-size: 18px; line-height: normal">P = F x V</span> ( moc = siła razy prędkość , czyli jak długo prędkość jest równa 0 tak długo moc też jest równa zero. )