.
-
Gość
odrazu mówie jak i z czego
(najlatwiej i najlepiej
jak na amatora)
potrzebny jest kawał styropianu ( z tego sie najlepiej robi)
wiertarka i wiertło(może być inny napend ale musi mieć wysokie obroty)
nóż introligatorski
taśma klejąca
papier ścierny 2 rodzaje "100p" i "200p" niekonieczne z tym "p" :wink
bierzemy naż stryopian i wycinamy jego nadniat ale tyko powieszchownie i delikatnie potem już lekko ukształtowany kawałek styropianu mabijamy na wiertło (nie może sie obracać na wierkte musi być ma nim osadzone )bieżemy możyk introligatrorski i wywjmujemy ostrze z plastiku ( choć żyletka terz jest bdb do tego) włańczamy wiertarke żeby zobaczyć czy nieczuć "wibracji wiertarki" musi być wyważone . potem włączamy wiertarke na ok 75% jej max prędkości (nie na max bo jeszcze weźmie sie wam zjara
) i wyginamy ostrze możyka tyko żeby nie złameć i delikatnie podsówamy i po malutku zcinamy styropian ( nie wcisnąć i uważać nie za głeboko wepchnąć bo sie zatrzyma i zaszne sie zdzerać w śrotku ) trzeba po woli i delikatniee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak nabierze kształtu wtedy bierzemy gruby papier ścierny i terz delikatnie ją szlifujemyyyy i potem drobniejszym i dopasujemy czy nie jest za duża bo jak będze za mala to trzeba od nowa
i tyle potem szpachlujemy nasz wyrób i malujemy i jest świetna chyba żE JO kszywo zrobicie 
jak so błendy to mówcie jak cos niemam czasu ich tera poprawiać potem to zrobie ok ????
<span style="color: red"><span style="font-weight: bold">Zocha edit</span></span> : <span style="color: red">są błedy ale najlepiej jak sam je poprawisz - szybciej nauczysz pisac poprawnie ;]</span>ó
<span style="color: blue"> poprawiłem błędy
a jak będo to niewiem ja tu ich nie widze
[AurOr
]</span>
potrzebny jest kawał styropianu ( z tego sie najlepiej robi)
wiertarka i wiertło(może być inny napend ale musi mieć wysokie obroty)
nóż introligatorski
taśma klejąca
papier ścierny 2 rodzaje "100p" i "200p" niekonieczne z tym "p" :wink
bierzemy naż stryopian i wycinamy jego nadniat ale tyko powieszchownie i delikatnie potem już lekko ukształtowany kawałek styropianu mabijamy na wiertło (nie może sie obracać na wierkte musi być ma nim osadzone )bieżemy możyk introligatrorski i wywjmujemy ostrze z plastiku ( choć żyletka terz jest bdb do tego) włańczamy wiertarke żeby zobaczyć czy nieczuć "wibracji wiertarki" musi być wyważone . potem włączamy wiertarke na ok 75% jej max prędkości (nie na max bo jeszcze weźmie sie wam zjara
jak so błendy to mówcie jak cos niemam czasu ich tera poprawiać potem to zrobie ok ????
<span style="color: red"><span style="font-weight: bold">Zocha edit</span></span> : <span style="color: red">są błedy ale najlepiej jak sam je poprawisz - szybciej nauczysz pisac poprawnie ;]</span>ó
<span style="color: blue"> poprawiłem błędy
-
Gość
Kluczownik pisze:odrazu mówie jak i z czego(najlatwiej i najlepiej
jak na amatora)
potrzebny jest kawał styropianu ( z tego sie najlepiej robi)
wiertarka i wiertło(może być inny napend ale musi mieć wysokie obroty)
nóż introligatorski
taśma klejąca
papier ścierny 2 rodzaje "100p" i "200p" niekonieczne z tym "p" :wink
bierzemy naż stryopian i wycinamy jego nadniat ale tyko powieszchownie i delikatnie potem już lekko ukształtowany kawałek styropianu mabijamy na wiertło (nie może sie obracać na wierkte musi być ma nim osadzone )bieżemy możyk introligatrorski i wywjmujemy ostrze z plastiku ( choć żyletka terz jest bdb do tego) włańczamy wiertarke żeby zobaczyć czy nieczuć "wibracji wiertarki" musi być wyważone . potem włączamy wiertarke na ok 75% jej max prędkości (nie na max bo jeszcze weźmie sie wam zjara) i wyginamy ostrze możyka tyko żeby nie złameć i delikatnie podsówamy i po malutku zcinamy styropian ( nie wcisnąć i uważać nie za głeboko wepchnąć bo sie zatrzyma i zaszne sie zdzerać w śrotku ) trzeba po woli i delikatniee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak nabierze kształtu wtedy bierzemy gruby papier ścierny i terz delikatnie ją szlifujemyyyy i potem drobniejszym i dopasujemy czy nie jest za duża bo jak będze za mala to trzeba od nowa
i tyle potem szpachlujemy nasz wyrób i malujemy i jest świetna chyba żE JO kszywo zrobicie
jak so błendy to mówcie jak cos niemam czasu ich tera poprawiać potem to zrobie ok ????
Zocha edit : są błedy ale najlepiej jak sam je poprawisz - szybciej nauczysz pisac poprawnie ;]ó
poprawiłem błędya jak będo to niewiem ja tu ich nie widze
[AurOr
]
Boże Święty....
Zocha edit Kolego przestań nabijać sobie posty głupimi odpowiedziami jeden już skasowałem ale tym razem masz ostrzeżenie
-
Gość
-
Gość
Głowice... hmm od styropianu dozu lepszym materiałem jest styrodur. Twozywo to samo ale forma inna mianowicie nie ma "kulek" tylko jednolita i dość gesta pianka. Wykonanie: wycinamy z grubsza kształt głowicy i u podstawy robimy dziurę. Kawałek drewnianego kołka (ew ołówek) smarujemy obficie klejem DISTAL (do otwru tez go ładujemy
) i osadzamy w otworze. Po 24h gdy zwiąże kołek osadzamy w wiertarce i toczymy papierem ściernym 100 a potem 300.
Inną metodą jest toczenie głowic z drewna (zapraszam do modeli własnorecznie wykonanych, temat o rakiecie "mrok i zło") sosnowego na tokarce. NIestety- nie kazdy ma
Taką głowicę warto potem wydrążyc od środka aby była lżejsza 
Pozdrawiam Jacek R.
Inną metodą jest toczenie głowic z drewna (zapraszam do modeli własnorecznie wykonanych, temat o rakiecie "mrok i zło") sosnowego na tokarce. NIestety- nie kazdy ma
Pozdrawiam Jacek R.