jaka rura PCV

czyli zaczynamy zabawę!
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Post autor: kermit »

nie :(

cyjanoakryl nie ima się zupełnie do tworzyw świecowych ( polipropylen polietylen i polibutylen) całkowity brak adhezji
Pigła

.

Post autor: Pigła »

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 31 paź 2024, 11:13 przez Pigła, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 925
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Witam!



Jedyne co klei (a właściwie zgrzewa) PP to bardzo mocno rozgrzany klej na ciepło. Co prawda klej na ciepło już sam w sobie nie jest dość wytrzymały ale i tak połączenie jest zdecydowanie lepsze niż za pomocą cyjanoakryli, żywic, butaprenów, wikoli, klejów polimerowych itd.
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Post autor: kermit »

rozpuszczalnikiem do poilpropylenu jest dekalina, co DMF to nie wiem czy to ruszy.

A najskutecziejsze jest nie tyle klejenie co spawanie ale wtedy tylko polipropylen z polipropylenem, pcv z pcv poloietylen z polietylenem itd.

Jak to zrobić??

1. Okulary spawalnicze :D ( ewentualnie przeciwsłoneczne ale dość ciemne )

2. Lupa

3 Słoneczny dzień

resztę sobie dośpiewajcie :wink:, ja to wypróbowałem, da się zrobić
Gość

Post autor: Gość »

Zgadza się spawanie jest skuteczne, można użyć zwykłej lutownicy i kawałka pp jako spoiwa. Topi się łączone krawędzie i spoiwo, a spoinę trzeba uciskać kawałkiem igelitowej rurki. W przypadku cienkich ścianek efekt jest taki sobie, ale elementy grubości 2-3 mm trzymają się dość dobrze.
ODPOWIEDZ