Jak złożyć spadochron

czyli zaczynamy zabawę!
Gość

Jak złożyć spadochron

Post autor: Gość »

Witam

Wiecie może jak się składa spadochron w rakiecie? Złożyłem 3 razy na pół

i się nie otworzył. :(



Rakieta i tak wylądowała na drzewie.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Sporo zależy jeszcze od tego, z czego jest zrobiony spadochron, ile waży model i jaką ma prędkość w momencie wyrzucenia spadochronu. Co do samego składania, to poszukaj książki "Młody Modelarz Rakiet". Gdzieś w necie siedzą skany. Jest tam rysunek jak składać spadochron.
Mortan
**
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Mortan »

Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Dzięki, Mortan. Jak przyślą mi następną rakietę to złożę spadochron tak jak pokazałeś.
Gość

Post autor: Gość »

To był model Saturn 3. W instrukcji nie było podanej wagi itp. itd.:shock: więc uznałem, że to nieistotne. Napisali, że pyły wylotowe czy coś tam wypchną

głowicę i spadochron.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

A i owszem, wypchną. Ale jak masz spadochron np z worka po śmieciach mocno zaciśnięty, to może się on nie rozłożyć. Model opadnie ze zwiniętym spadochronem fruwającym swobodnie obok modelu. Postaraj się kupić tzw koc ratunkowy (inna nazwa to folia NRC). To taka srebrzona z jednej strony folia poliestrowa. Koszt koło 10-12zł. Powinna być w aptekach. Folia ta jest dość sprężysta i nie ma problemu z rozwinięciem spadochronu.

Zobacz http://jonasz65.w.interia.pl/Czerwony_Baron.html
milimetr65
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 109
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: lublin

Post autor: milimetr65 »

Witam albo jak jest gdzieś w pobliżu kwiaciarnia to kup tą folię taką srebrzoną do ozdabiania kwiatów i nawet będziesz miał już wyciętątylko podklej nitki i gotowe z reszto poczytaj na forum to zaś nic nie kosztuje a wiedza to wspaniaa rzecz
Gość

Post autor: Gość »

Witam ponownie.



Jecze tylko małe pytanko. Czy mogę uprościć montaż spadochronu do tego stopnia, że tylko wasadzę go stroną wypukłą w stronę głowicy tak, żeby nie musiał się cały rozkładać, tylko wypadnie ? Mam nadzieję, że mimo nieprofesjonalnego języka wiecie co mam na myśli. :)
Bart
***
Posty: 63
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielcownia.

Post autor: Bart »

Nie.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Witam!



Chyba rozumiem. Oczywiście, że możesz jeśli tylko masz wystarczająco miejsca w rakiecie.
ODPOWIEDZ