Rakieta na paliwo ciekłe

czyli zaczynamy zabawę!
Mortan
**
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Rakieta na paliwo ciekłe

Post autor: Mortan »

Widzieliście taką rakietę za 250zł



Czemu ona jest tylko jednokrotnego użytku?
Mortan
**
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Mortan »

Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Korzystaj z opcji "zmień" zamiast pisać post pod postem.

Co do tego modelu, to jest to model bez napędu, a opis, że jest to rakieta jednokrotnego użytku, dotyczy PRAWDZIWEJ rakiety, której to model jest sprzedawany. Były by to niezłe jaja, jakby do sprzedaży za 244 zł był latający model na paliwo ciekłe
Gueer
*
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Gueer »

To chyba rakieta(zabawka) do sklejania.. a to co przeczytałeś że na Ciekłe to opis prawdziwej oryginalnej rakiety.
Gość

Post autor: Gość »

To jest model "do sklejania" :wink:. A jednokrotnego użytku była dlatego, że kolejne człony po zużyciu paliwa były odrzucane i ulegały spaleniu w atmosferze (tudzież wzbogacały "kosmiczny śmietnik"; zresztą masz tam krótki rys historyczny).
Mortan
**
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Mortan »

Tak, już wiem.



A może znacie jakieś strony ze zdjęciami modeli latających rakiet na paliwo ciekłe, ciekawy jestem jak takie cacuszka wyglądają :wink:
Gość

Post autor: Gość »

Modeli napędzanych paliwem ciekłym raczej nie znajdziesz :wink:. Składniki takiego paliwa nawet nie zmieszane są zazwyczaj bardzo niebezpieczne, więc budowy tego typu cudeniek amatorzy raczej nie praktykują.
Fox
PROFI
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: z polibudy
Kontakt:

Post autor: Fox »

Modele napędzane ciekłymi paliwami są. W stanach zajmuje sie tym chociażby RRS- Reaction Research Society, są też samotni śmiałkowie, którzy działają w tym sektorze.

W Europie również możesz się z tym spotkać oblukaj prace grupy VRO.

W USA ostatnio rynek sprzedaży zawojowały niewielkie silniki hybrydowe.



pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

Nie stwierdziłem kategorycznie, że takich modeli nikt nie buduje :wink:. Napisałem tylko, że ze względu no to jak są niebezpieczne ciężko się z tego typu rakietami spotkać. O silnikach hybrydowych słyszałem, o grupach zajmujących się modelami napędzanymi sinikami na paliwa ciekłe nie. Widać mam coś do nadrobienia :).
Mortan
**
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Mortan »

Ciekawy artykuł o silnikach z paliwem ciekłym:

http://ypsa.pl/index.php?option=com_con ... &Itemid=24

Wogóle fajna ta strona, dla początkującego modelarza rakietowego :wink:
ODPOWIEDZ