Zbiórka materiałów do reklamy OPP

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zbiórka materiałów do reklamy OPP

Post autor: rawsock »

Jak już zapewne czytaliście, w związku z uzyskaniem statusu OPP przez PTR ogłaszamy zbiórkę wszelkich materiałów foto i video które można będzie wykorzystać przy opracowaniu plakatów, ulotek i filmików zachęcających do przekazania 1% podatku.

Jakie materiały?

Proponuję przebrać swoje zasoby i podesłać te materiały które waszym zdaniem mogą się przydać w celach marketingowych. Nie chodzi o podesłanie wszystkiego co macie. Oczywiście zdjęcia robione są często w warunkach poligonowych, więc nie muszą to być dzieła sztuki. Poza tym ich publikacja będzie w stosunkowo małym formacie, więc jakość jest ważna, ale nie kluczowa. Kluczowe jest uchwycenie tego, co robimy w PTR. Podsumowując, zbieramy:
  • Zdjęcia ze startów rakiet, imprez organizowanych przez PTR, wydarzeń lokalnych związanych w jakimkolwiek sensie z PTR, warsztatów modelarskich, konferencji, imprez integracyjnych, wykładów, wystąpień, sesji edukacyjnych, wybranych klatek z filmów z kamer pokładowych, startów i prób silników itd. - na potrzeby plakatów i ulotek,
  • Materiały audio/video jak wyżej - na potrzeby filmików promocyjnych.
Wymagania
  • Zamieszczając materiały niniejszym wyrażacie zgodę na ich potencjalne wykorzystanie w celach promocji przekazania 1% podatku na rzecz PTR. Nie jest to cel komercyjny.
  • Potwierdzacie, że jesteście autorami materiałów i posiadacie do nich prawa autorskie lub macie zgodę na ich wykorzystanie w powyższym celu.
  • Jeżeli na zdjęciu są twarze lub sylwetki osób dające możliwość identyfikacji danej osoby, potrzebna jest zgoda na wykorzystanie materiałuod danych osób. Jeżeli są to osoby z grona PTR, sądzę że bezpiecznie można założyć domyślne wyrażenie zgody, chyba że ktoś wyrazi sprzeciw.
Gdzie wrzucać?
  • W przypadku pojedynczych sztuk, można wrzucić na forum.
  • Można podać link do materiału w tym wątku.
  • W przypadku większej ilości materiałów lub innych problemów mogę podać login/hasło do Google Drive
Do kiedy?

Zbiórka trwa do 13 grudnia.
Sebastian
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zbiórka materiałów do reklamy OPP

Post autor: rawsock »

Przypominam o zbiórce, bo niedługo trzeba będzie zamówić projekt. Na razie odzew był średni, a zbieranie materiałów z forum raczej nie wchodzi w grę, ponieważ z punktu widzenia formalnego potrzebne jest wyrażenie zgody.

Przy okazji - czy ktoś ma jakieś znajomości, gdzie można by zamówić projekt ulotek/plakatu, albo sam jest w stanie coś takiego wykonać?
W tej chwili mam przykładową ofertę projektu ulotki dwustronnej A5 razem z wydrukiem 250 szt. na papierze kredowym za 150 PLN + koszty wysyłki (https://www.facebook.com/mOOOseK).
Sebastian
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zbiórka materiałów do reklamy OPP

Post autor: Kacper »

Tutaj powrzucałem trochę moich zdjęć https://picasaweb.google.com/1173388893 ... /FM2013LRE (są tam też inne albumy)
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Zbiórka materiałów do reklamy OPP

Post autor: placydo »

Filmy z mojego kanału na Youtube. Jak będziesz potrzebował lepszej wersji daj znać.

http://www.youtube.com/user/placydoplacek/videos
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Zbiórka materiałów do reklamy OPP

Post autor: przemo »

rawsock pisze:....Przy okazji - czy ktoś ma jakieś znajomości, gdzie można by zamówić projekt ulotek/plakatu, albo sam jest w stanie coś takiego wykonać?
W tej chwili mam przykładową ofertę projektu ulotki dwustronnej A5 razem z wydrukiem 250 szt. na papierze kredowym za 150 PLN ....
Witam
Nie jestem broń Boże malkontentem, a raczej staram się być realistą więc pozwolę sobie na osobistą dygresję.
Nie wiem jakie kanały dystrybucji materiałów informacyjnych przyszły nam do głowy, ale obawiam się, że przy takim działaniu "na szybko" bo koniec roku się zbliża, to raczej nie dotrzemy to wielkiej ilości adresatów tym razem. Biorąc pod uwagę, że efektywność ulotki papierowej szacuję może być ok 5-10% (optymistycznie!, rozdając materiały na prawo i lewo), oraz że średnio taki jeden odpis jest wart ok 40zł to osobiście odpuściłbym drukowanie super profesjonalnej jakości materiałów w większej ilości bo koszty okazać się mogą niewspółmierne do uzyskanej kwoty.

Na pewno materiały powinniśmy przygotować. I udostępnić w formie elektronicznej, a każdy już sam we własnym zakresie w zależności o grupy swoich adresatów wybierze odpowiednią formę np rozsyłając email'e, drukując na własnej drukarce, ....
No chyba, że mamy na oku jakiś kilkuset osobowy kogres naukowców/bisnesmenów z branży, na którym sens byłoby rozdać info drukowane w drukarni na kredzie i ze wstążką :wink: , albo wąską grupę adresatów z potencjalnie dużą szansą na skutecznosć do których można by to wysłać z jednego miejsca, jednorazowo takie materiały. (Ale wówczas jeszcze koszty wysyłki.)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Zbiórka materiałów do reklamy OPP

Post autor: verex »

przemo pisze: [...] średnio taki jeden odpis jest wart ok 40zł to osobiście odpuściłbym drukowanie super profesjonalnej jakości materiałów w większej ilości bo koszty okazać się mogą niewspółmierne do uzyskanej kwoty.

Na pewno materiały powinniśmy przygotować. I udostępnić w formie elektronicznej, a każdy już sam we własnym zakresie w zależności o grupy swoich adresatów wybierze odpowiednią formę np rozsyłając email'e, drukując na własnej drukarce, ....

A ja uważam, że powinniśmy przygotować dobre ulotki. Jak tak dalej będziemy promować naszą działalność z materiałami drukowanymi na domowych atramentówkach to chyba nigdy nie będziemy postrzegani jako "coś więcej niż amatorzy". Dobra reklama to podstawa.
To, że w tym roku odniesiemy mniejszy zysk lub wyjdziemy nawet na zero, to nic. Jeśli część ulotek zostanie, to w przyszłym roku koszty wydruku odpadną i zysk będzie bardziej wymierny.

Rawsock, przejrzę kontakty i może uda się znaleźć coś tańszego ;).

Pozdrawiam
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zbiórka materiałów do reklamy OPP

Post autor: rawsock »

Zgadzam się z jednym i drugim :smile:.
Po pierwsze, nie sądzę żebyśmy chcieli robić akcje w stylu rozdawanie ulotek na ulicy, czy w jakikolwiek inny sposób zupełnie przypadkowym osobom. Bo tutaj pewnie skutek byłby odwrotny od zamierzonego. Chodzi chyba bardziej o reklamę w gronie osób potencjalnie zainteresowanych, np. rodzina, znajomi, studenci, współpracownicy, uczestnicy konferencji itd. Myślę że jeden rzut rzędu 200 ulotek by do tego celu wystarczył. W następnym roku można podsumować temat i zobaczyć co się najlepiej sprawdzało.
Oczywiście nie powinno to wykluczać akcji w Internecie: jakiś filmik reklamowy na youtube, info na www, fb, e-maile do osób współpracujących, czy właśnie wersja plakatu/ulotki do samodzielnego wydrukowania, jeżeli do kogoś prawdziwa ulotka nie dotrze.
Dlatego właśnie pytam o jakiś dostęp do kogoś kto projektuje, ponieważ przykładowo sam wydruk 500 szt. ulotek kolorowych jednostronnych na papierze kredowym to koszt rzędu 60 zł. Szczerze mówiąc to jest to żaden koszt, nawet mogę sam zainwestować jak będą wątpliwości.
Raczej nie chodzi też o akcję "na szybko" - po prostu zwyczajnie nie ma na co tu czekać :smile:. Szczyt sezonu na pity jest pewnie w okolicy marca/kwietnia, więc jak będą jakieś kontrowersje / pomysły, to czas jest. Jeżeli nie, to można zaczynać już po nowym roku.

Edit: aha, no i dzięki za materiały :)
Sebastian
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zbiórka materiałów do reklamy OPP

Post autor: rafciodz »

Cześć
Ja jeszcze nie wrzuciłem wszystkiego do siebie na serwer.
Będąc sekretarzem zbierałem materiały różne.
Mam tego tyle, że będzie szło i szło.
Niestety nie mam czasu żeby selekcjonować, łatwiej jest mi to wrzucić na serwer i pozostawić tam do zabawy zainteresowanym.

Wszystko będzie w tutaj: http://modelstar.pl/PTR/
Na kanale YT jest kilka filmów zmontowanych przez jednego z chłopaków z modelarni: https://www.youtube.com/user/SMOKSTARGARD

Przepraszam za spóźnienie ale mam ostatnio tyle spraw na głowie, że nie wiem za co mam się złapać.
Rafał
Free Your Mind
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Zbiórka materiałów do reklamy OPP

Post autor: verex »

Nie zabieram się za szukanie lepszych ujęć, bo zajęłoby to dużo czasu, więc wrzucam tylko link do całej galerii. Fotki z pracowni, FM'ów, moich lotów, itd.

https://picasaweb.google.com/1025089917 ... redirect=1

Pozdrawiam
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zbiórka materiałów do reklamy OPP

Post autor: Adam »

Witam!
Przede wszystkim dzięki rawsock za ogarnięcie tematu i Panowie za materiały :!:
rawsock pisze: czy ktoś ma jakieś znajomości, gdzie można by zamówić projekt ulotek/plakatu, albo sam jest w stanie coś takiego wykonać?
Gadam od kilku dni z gościem, który się takimi rzeczami zajmuje (plakaty dla zespoów muzycznych itp.). Kontakt mam właśnie od kumpla z kapeli i może da się to za przysłowiową butelkę chleba załatwić. Widzę, że z materiałów da się już chyba coś fajnego wybrać, pozostaje kwestia napisania kilku zdań. Liczę, że w okolicach świąt podrzucę do oceny jakieś projekty.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ